Essential Homes Research Project

Essential Homes Research Project

zdj. Norman Foster Foundation

Norman Foster Foundation we współpracy z firmą Holcim zaprezentowała prototypowe mieszkanie dla przesiedleńców. Projekt Essential Homes Research Project to koncepcja zaprojektowana w celu zrównoważonego zapewnienia szybko montowanych mieszkań dla osób przesiedlonych w wyniku klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka.

Prototyp został zaprojektowany przez Norman Foster Foundation i zrealizowany przez Holcim przy użyciu nowej generacji materiałów. Domy zostały zaprojektowane tak, aby stanowić trwałą alternatywę dla namiotów, które łatwiej niż one mogą przetrwać działanie żywiołów. Mogą być budowane na miejscu, aby przyspieszyć organizację schronienia dla ludności w sytuacjach awaryjnych. Obiekt składa się z formy, na której rozłożona jest rolowana płachta zawierająca mieszankę cementu o niskiej emisji węgla. Po spryskaniu wodą płachta schnie i twardnieje, tworząc stałą powłokę.

zdj. Norman Foster Foundation

 

Edelio Bermejo, szef działu badań i rozwoju w Holcim, wyraził w wywiadzie dla Dezeen znaczenie zrównoważenego budownictwa. „Essential Home to mieszkanie zapewniające bezpieczeństwo, trwałość, godność i dobre samopoczucie, a wszystko to zbudowane w sposób zrównoważony – poprzez integrację rozwiązań o niskiej emisji węgla, energooszczędnych i opartych na zasadach projektowania cyrkularnego”. Prototyp w skali rzeczywistej został zaprezentowany w ramach Biennale Architektury w Wenecji, które odbywać się będzie od 20 maja do 26 listopada 2023 roku.

zdj. Norman Foster Foundation

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.