Realizacja w Sankt Petersburgu nagrodzona Emporis Skyscraper Award

Realizacja w Sankt Petersburgu nagrodzona Emporis Skyscraper Award

Lakhta Center, zdj. GORPROJECT

Inwestycja Lakhta Center, która została zrealizowana w centrum Sankt Petersburga w Rosji, otrzymała tegoroczną nagrodę Emporis Skyscraper Award. Zaprojektowany przez studia architektoniczne GORPROJECT i RMJM budynek o wysokości 462 metrów jest czternastym najwyższym budynkiem na świecie.

Zwycięzcę konkursu Emporis Skyscraper Award wybrało międzynarodowe jury, złożone z najlepszych ekspertów – praktyków i teoretyków architektury i urbanistyki. Projekt pracowni GORPROJECT został wyłoniony spośród niemal siedmiuset propozycji wieżowców ukończonych w roku 2019.  Pod uwagę były brane wyłącznie budynki o minimalnej wysokości 100 metrów.

Lakhta Center, zdj. GORPROJECT

 

Lakhta Center jest nazywany najwyższym budynek w Rosji, a także w całej Europie. Jury Emporis Skyscraper Award dostrzegło w wieżowcu coś więcej niż tylko imponującą wysokość. Szczególną uwagę zwróciło na formę wieżowca, w tym zewnętrzną konstrukcje, składającą się z pięciu skrzydeł. Wizualnie forma i struktura fasady nawiązują do kształtu płomienia. Zdobycie głównej nagrody przez Lakhta Center jest ważnym osiągnięciem dla europejskiej architektury. Przez ostatnie siedem lat bowiem żaden z budynków powstałych na terenie Starego Kontynentu nie otrzymał głównej nagrody Emporis Skyscraper Award.

Lakhta Center, zdj. GORPROJECT

 

Nagroda Emporis Skyscraper Award jest przyznawana od dwudziestu lat. Jury składa się z ekspertów architektur, budownictwa i urbanistyki z całego świata, którzy oceniają nominowane budynki na podstawie kryteriów estetycznych i funkcjonalnych.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.