Nowe oblicze teatru. Projekt Hariri Pontarini Architects w Ontario

Nowe oblicze teatru. Projekt Hariri Pontarini Architects w Ontario

Teatr Toma Pattersona, zdj. Hariri Pontarini Architects

Teatr Toma Pattersona w Stratford w Ontario prezentuje swoją nową siedzibę zaprojektowaną przez kanadyjskie studio Hariri Pontarini Architects. Otwarcie obiektu o niemal dwa lata opóźniły obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Nowy gmach Teatru Toma Pattersona stanął w malowniczym miejscu nad brzegiem rzeki Avon. Choć budowa obiektu została ukończona latem 2020 roku, to ostatnie prace i przygotowanie teatru do funkcjonowania zostały opóźnione o wiele miesięcy. Teatr będzie gospodarzem jednego z największych festiwali teatralnych w Kanadzie - Stratford Festival 2022. „Inwestorzy chcieli wyjątkowego budynku z nowymi rozwiązaniami, które wzbogacą festiwal i społeczność teatralną” – powiedział Siamak Hariri, założyciel Hariri Pontarini Architects i kierownik projektu teatru.

Teatr Toma Pattersona, zdj. Hariri Pontarini Architects

 

Nowy teatr pozwoli miłośnikom sztuki na komfortowy kontakt ze sztuką, a aktorom i reżyserom na większą kreatywność w opracowywaniu programów artystycznych. Konstrukcja jest zorientowana wokół 600-osobowej widowni w kształcie podkowy. Wokół sceny unoszą się dynamiczne szklane formy przypominające skrzydła, które nadają budynkowi wyjątkowego charakteru. Budynek z zewnątrz otaczają szklane panele z podwójnymi szybami, nadając całości nieco lekkości i nowoczesności.

Teatr Toma Pattersona, zdj. Hariri Pontarini Architects

 

Dookoła budynku rozpościerają się tereny zielone ze ścieżkami spacerowymi. W teatralnych ogrodach widzowie będą mogli podziwiać 25 odmian roślin i drzew, charakterystycznych dla tego regionu.

Teatr Toma Pattersona, zdj. Hariri Pontarini Architects

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.