Resylum. Nowe oblicze leczenia psychiatrycznego

Resylum. Nowe oblicze leczenia psychiatrycznego

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy esej – Resylum. Tematem pracy ma być projektowanie szpitali i oddziałów psychiatrycznych.

Wzrost świadomości społecznej w kwestiach zdrowia psychicznego, a także dynamiczny rozwój psychiatrii i psychologii sprawiły, że podejście do pacjentów zmagających się z chorobami psychicznymi w ostatnich latach zmieniło się radykalnie. „Wprowadzenie do leczenia psychiatrycznego praktyki terapeutycznej i innych alternatywnych metod pomagających pacjentom w powrocie do zdrowia pomogło zmienić oblicze oddziałów psychiatrycznych. Nowe odkrycia i świeże podejście do pacjenta pozwoliła na zmiany w postrzeganiu zdrowia psychicznego, dbaniu o nie i jego leczeniu” – piszą organizatorzy konkursu.

Esej, który jest przedmiotem konkursu Resylum, ma zarysować w jaki sposób możemy poprawić architekturę szpitali i oddziałów psychiatrycznych, żeby poprawić komfort pacjentów, umożliwić nowe sposoby terapii, a także zakończyć społeczną stygmatyzację osób leczących się psychiatrycznie. Na swojej stronie internetowej organizatorzy podają listę pytań, którymi należy kierować się w swoim wywodzie. Objętość pracy do 1000-1500 słów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.