
Rusza 8. edycja konkursu Gdynia Design Days
Trwają zapisy do kolejnej, ósmej edycji konkursu Gdynia Design Days. Jury konkursu doceni nowoczesne koncepty i odważne posunięcia projektowe.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy esej – Resylum. Tematem pracy ma być projektowanie szpitali i oddziałów psychiatrycznych.
Wzrost świadomości społecznej w kwestiach zdrowia psychicznego, a także dynamiczny rozwój psychiatrii i psychologii sprawiły, że podejście do pacjentów zmagających się z chorobami psychicznymi w ostatnich latach zmieniło się radykalnie. „Wprowadzenie do leczenia psychiatrycznego praktyki terapeutycznej i innych alternatywnych metod pomagających pacjentom w powrocie do zdrowia pomogło zmienić oblicze oddziałów psychiatrycznych. Nowe odkrycia i świeże podejście do pacjenta pozwoliła na zmiany w postrzeganiu zdrowia psychicznego, dbaniu o nie i jego leczeniu” – piszą organizatorzy konkursu.
Esej, który jest przedmiotem konkursu Resylum, ma zarysować w jaki sposób możemy poprawić architekturę szpitali i oddziałów psychiatrycznych, żeby poprawić komfort pacjentów, umożliwić nowe sposoby terapii, a także zakończyć społeczną stygmatyzację osób leczących się psychiatrycznie. Na swojej stronie internetowej organizatorzy podają listę pytań, którymi należy kierować się w swoim wywodzie. Objętość pracy do 1000-1500 słów.
Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Trwają zapisy do kolejnej, ósmej edycji konkursu Gdynia Design Days. Jury konkursu doceni nowoczesne koncepty i odważne posunięcia projektowe.
Studio architektoniczne Architensions zaprojektowało kilka stalowych konstrukcji, które zostały na terenie kalifornijskiego festiwalu muzycznego Coachella. Festiwal co roku przyciąga setki tysięcy wielbicieli muzyki i artystów oraz celebrytów z całego świata.
Pracownia 3DPROJEKT ARCHITEKTURA prezentuje projekt Light House, nowoczesnego domu jednorodzinnego, który wykorzystuje zarówno najnowsze technologie, jak i rozwiązania budowlane, które czynią go intuicyjnym i wygodnym w użytkowaniu.
Miasto Laval oraz Massachusetts Institute of Technology i Senseable City Lab opublikowały sześć wstępnych koncepcji parku, określanego przez nich jako „park przyszłości”. Jak twierdzą twórcy projektu, ich wielomiesięczna praca nad projektem polegała na „skoncentrowanym na człowieku rozwoju tego innowacyjnego obszaru śródmiejskiego”. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Carré Laval, dawnego kamieniołomu, który już niebawem zyska nowe życie, stając się wysokiej jakości miejscem publicznym.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.