Zaprojektuj serce Warszawy. Konkurs SARP

Zaprojektuj serce Warszawy. Konkurs SARP

Materiały organizatora

Ogłoszony został konkurs na opracowanie koncepcji odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. Konkurs organizowany jest przez SARP i przewiduje opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla terenu w obrębie ulic Piwnej, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Senatorskiej.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie nowej koncepcji zabudowy dla terenu w centrum Warszawy, w oparciu o istniejące obiekty historyczne. W szczególności chodzi o odbudowę Pałacu Saskiego, który został zniszczony w czasie II wojny światowej oraz odbudowę Pałacu Brühla i kamienic przy ulicy Królewskiej.

Konkurs skierowany jest do architektów, urbanistów i projektantów krajobrazu. Na zgłoszenia konkursowe można składać do 8 czerwca 2023 r. Warto zaznaczyć, że zadanie jest wymagające, a zwycięzca będzie musiał zaproponować nie tylko odpowiednie rozwiązania architektoniczne, ale również uwzględnić wymagania konserwatorskie oraz potrzeby mieszkańców i turystów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.