Vertiport w Dubaju

Vertiport w Dubaju

zdj. Foster + Partners

Biuro architektoniczne Foster + Partners zaprezentowało projekt terminalu Vertiport w Dubaju, który będzie służył jako centrum dla lotów pionowych, tzw. "sky taxis".

Sky Port będzie mieć trzy piętra, na których znajdą się poczekalnie dla pasażerów, strefy handlowe, restauracje i biura. Budynek zostanie wybudowany z materiałów odnawialnych, a jego dach pokryją panele fotowoltaiczne. Projekt Vertiport Terminal ma na celu zapewnienie łatwiejszego dostępu do transportu lotniczego w Dubaju i ma stanowić innowacyjne rozwiązanie dla miasta, które ma problemy z przeciążeniem istniejącego lotniska i korkami drogowymi.

zdj. Foster + Partners

 

Terminal będzie mógł obsłużyć wiele różnych typów lotów, w tym także te wykonywane przez samoloty bezzałogowe. Sky Port jest częścią większego projektu, który zakłada stworzenie w Dubaju sieci lotów pionowych, mającego na celu zwiększenie mobilności w mieście oraz zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i hałasu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.