Room for all. Konkurs

Room for all. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza do uczestnictwa w konkursie Room for all, którego przedmiotem jest projekt wielofunkcyjnej przestrzeni publicznej. Jury liczy na wizje inkluzywnego, elastycznego miejsca publicznego.

Konkurs Room for all ma na celu zebranie projektów przestrzeni, która zintegruje różne funkcje, które może pełnić miejsce publiczne. Przed uczestnikami stoi wyzwanie zaprojektowania centrum społeczności, w skład którego wejdzie sala teatralna, sale wykładowe i przestrzenie wystawiennicze. Projekt ma podnieść zaangażowanie społeczności w życie społeczne i kulturalne.

Obiekt ma pełnić funkcję punktu orientacyjnego na mapie miasta, które wyróżni się spośród sąsiadujących budynków, będąc jednocześnie doskonale zintegrowane z okolicą. Zaprojektowana przestrzeń powinna być łatwa do przystosowania do aktualnych potrzeb społeczności i umożliwiać jej różnorodne działania. Wizje miejsca publicznego powinny odpowiadać na problemy społeczności, a także uwzględniać kulturę i historię miejsca, w którym się znajduje.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Konkurs ma charakter koncepcyjny, mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani, bez względu na posiadane uprawnienia. Rejestracja do konkursu potrwa do 24 stycznia 2022.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.