Schody do morza. Instalacja artystyczna Traelvikosen Scenic Route

Schody do morza. Instalacja artystyczna Traelvikosen Scenic Route

Traelvikosen Scenic Route, zdj. Snøhetta/Ivar Kvaal.

Studio architektoniczno-projektowe Snøhetta zaprojektowało kamienną ścieżkę, która została zrealizowana u wybrzeży Norwegii. Instalacja symbolizuje upływ czasu.

Położona na działce z widokiem na górę Torghatten w Helgeland, instalacja Traelvikosen Scenic Route zachęca turystów do zatrzymania się na chwilę w codziennym biegu i refleksji nad przemijaniem. Projekt Snøhetta składa się z 55 stopni, umieszczonych w jednym rzędzie w wodzie. Obiekt jest widoczny i dostępny w całości, gdy trwa odpływ. Podczas przypływów schodki jeden po drugim znikają w morzu.

Traelvikosen Scenic Route, zdj. Snøhetta/Ivar Kvaal.

 

„W naturze przypływ reprezentuje podstawową koncepcję czasu i stale zmieniający się rytm samej natury” – powiedziała Kvamme Hartmann. „O tym, jak płynie czas, uświadamiają nas również okrągłe kamienie, które są dziełem samej natury, leżące na piaszczystym dnie morza” – kontynuowała. „Ustawiając kwadratowe kamienie w jednej linii z naturalnie występującymi okrągłymi kamieniami, chcieliśmy rozbudzić świadomość i ciekawość odwiedzających to miejsce”.

Traelvikosen Scenic Route, zdj. Snøhetta/Ivar Kvaal.

 

Budowa Traelvikosen Scenic Route została zlecona przez Norweski Zarząd Dróg Publicznych. Stanowi część norweskich szlaków turystycznych, które mają zachęcić turystów do odwiedzania regionu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.