Konkurs na najlepsza wizualizację. Gruha Rendering Channel
Rozpoczęła się rejestracja do konkursu Gruha Rendering Challenge. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzenie wizualizacji projektu mieszkaniowego.
Studio architektoniczno-projektowe Snøhetta zaprojektowało kamienną ścieżkę, która została zrealizowana u wybrzeży Norwegii. Instalacja symbolizuje upływ czasu.
Położona na działce z widokiem na górę Torghatten w Helgeland, instalacja Traelvikosen Scenic Route zachęca turystów do zatrzymania się na chwilę w codziennym biegu i refleksji nad przemijaniem. Projekt Snøhetta składa się z 55 stopni, umieszczonych w jednym rzędzie w wodzie. Obiekt jest widoczny i dostępny w całości, gdy trwa odpływ. Podczas przypływów schodki jeden po drugim znikają w morzu.
„W naturze przypływ reprezentuje podstawową koncepcję czasu i stale zmieniający się rytm samej natury” – powiedziała Kvamme Hartmann. „O tym, jak płynie czas, uświadamiają nas również okrągłe kamienie, które są dziełem samej natury, leżące na piaszczystym dnie morza” – kontynuowała. „Ustawiając kwadratowe kamienie w jednej linii z naturalnie występującymi okrągłymi kamieniami, chcieliśmy rozbudzić świadomość i ciekawość odwiedzających to miejsce”.
Budowa Traelvikosen Scenic Route została zlecona przez Norweski Zarząd Dróg Publicznych. Stanowi część norweskich szlaków turystycznych, które mają zachęcić turystów do odwiedzania regionu.
Rozpoczęła się rejestracja do konkursu Gruha Rendering Challenge. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzenie wizualizacji projektu mieszkaniowego.
Rusza Konkurs Architektury Ceglanej, którego uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać rysunek ukazujący koncepcję zagospodarowania przestrzeni za pomocą budynków z cegły. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.
Ogłoszono konkurs World Design Awards 2022, do którego zaproszeni są studenci, inżynierowie, projektanci i artyści z całego świata.
Konkurs na najlepszy projekt przebudowy dawnego terenu fabryki wygrało studio Sheppard Robson.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.