Dom na zboczu. Projekt Pracowni Architektury EXTERIO

Dom na zboczu. Projekt Pracowni Architektury EXTERIO

Dom na zboczu, zdj. Pracownia Architektury EXTERIO

Projekt domu jednorodzinnego nazwanego Domem na zboczu autorstwa pracowni architektonicznej Pracowni Architektury EXTERIO może służyć za przykład tego, jak skutecznie i efektownie ukryć duży dom. Oprócz kreatywnego wykorzystania charakterystyki terenu, projekt pochwalić się może również niezwykle klasycznym i ponadczasowym designem.

Zgodnie z życzeniem inwestorów, projektanci wykorzystali niestandardowe ukształtowanie działki, aby ten dwupiętrowy budynek o powierzchni ok. 200 metrów kwadratowych z poziomu ulicy wydawał się niewielką parterową chatką. Dom został zbudowany na pagórku, dzięki czemu oglądany z różnych stron, ukazuje zupełnie odmienne twarze.

Dom na zboczu, zdj. Pracownia Architektury EXTERIO

Budynek, któremu nadano formę domu z dwuspadowym dachem, podkreśla swoje połączenie z tradycją architektoniczną przez materiał, którym obłożono jego fasadę. Drewno nadaje całości ponadczasowego charakteru i ciepła, natomiast sam ciemny i głęboki kolor desek sprawia, że dom wydaje się pełen klasy, oryginalności i dystynkcji. Dach został utrzymany w podobnej tonacji co elewacja domu; dzięki minimalistycznemu podejściu do kwestii barw projekt zyskuje na spójności.

Dom na zboczu, zdj. Pracownia Architektury EXTERIO

Pomimo sporych rozmiarów i ciemnej elewacji budynek wcale nie wydaje się ciężki i przytłaczający. Lekkości nadają mu przemyślanie rozłożone okna oraz duże przeszklenia w strefie dziennej. Dzięki nim budynek wydaje się niemal ażurowy.

Dom na zboczu, zdj. Pracownia Architektury EXTERIO
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.