Sensorial. Konkurs architektoniczny

Sensorial. Konkurs architektoniczny

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza studentów i architektów do udziału w wyzwaniu, którego przedmiotem jest projekt centrum edukacji dla osób niewidomych. Obiekt musi być funkcjonalny i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak można wyostrzyć zmysły poprzez projektowanie? Celem tego wyzwania jest stworzenie przestrzeni skoncentrowanych na innych od wzroku zmysłach, która pomoże uczniom niedowidzącym w zrozumieniu przestrzeni, jej skali, tekstury, przestrzeni i otoczenia” – piszą organizatorzy konkursu.

Konkurs ma na celu znalezienie projektu, który koncentruje się głównie na planowaniu przestrzeni i funkcji, które pomagają uczniom niedowidzącym poruszać się i wykonywać swoje zadania. Organizatorzy sugerują użycie materiałów pobudzających zmysł dotyku, a także technologii, które pomogą uczniom poruszać się po obiekcie.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o puli 24 tys. USD. Termin składania prac mija 6 sierpnia 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.