Sir David Adjaye dla Bedford Stuyvesant Restoration Corporation

Sir David Adjaye dla Bedford Stuyvesant Restoration Corporation

zdj. Adjaye Associates

Sir David Adjaye ujawnia nowe plany nowej siedziby firmy Bedford Stuyvesant Restoration Corporation na Brooklynie. To centrum jest pierwszą w historii instytucją rozwoju społeczności w kraju. Program przewiduje stworzenie przestrzeni, której celem jest wyrównanie przepaści w standardzie życia Amerykanów.

Projekt o powierzchni 840 000 stóp kwadratowych, położony przy historycznej ulicy Fulton w centrum Brooklynu, obejmuje przebudowę pobliskich budynków Centrum Kultury oraz Billie Holiday Theatre. Projekt, który powstaje w samym sercu Brooklynu, ma na celu wyrównanie szans dla mieszkańców miasta.

zdj. Adjaye Associates

Autorem projektu jest Sir David Adjaye, architekt żywo zaangażowany w kwestie społeczne i polityczne. W swojej wizji uwzględnił takie cele jak zwiększenie widoczności programów artystycznych wśród lokalnych mieszkańców, poszerzanie możliwości zatrudnienia i edukacji, oraz ulepszanie otwartej przestrzeni miejskiej.

zdj. Adjaye Associates

 

Architekt, Sir David Adjaye, został wybrany do stworzenia tego projektu przez Restoration Corporation bezpośrednio ze względu na jego współpracę z Narodowym Muzeum Historii i Kultury Afroamerykanów. Zarówno liderzy, jak i mieszkańcy tej społeczności chcieli, aby projekt kampusu odzwierciedlał jej wartości i misję Restoration. Adjaye Associates zaprojektowało również Centrum Sztuki Współczesnej Ruby City.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.