Skandynawskie domki Plant Prefab i Koto Design

Skandynawskie domki Plant Prefab i Koto Design

Phia, zdj. Koto Design

Firma Plant Prefab nawiązała współpracę z Koto Design, aby stworzyć nowe LivingHomes – prefabrykowane domy modułowe inspirowane architekturą skandynawską, promujące idee zrównoważonego budownictwa i życia.  

Kooperacja brytyjskiej i amerykańskiej firmy zaowocowała stworzeniem dwóch kolejnych domów Net-Zero – Phia i Yksi. „Wykorzystaliśmy naturalne materiały i tworząc przestrzenie, które pobudzają ludzkie zmysły i dają możliwość pełnego zanurzenia się w naturze” – mówią projektanci. Jednym z głównych założeń projektów było zmaksymalizowanie dostępu światła słonecznego do wnętrza domów oraz przestrzeni.

Oba domy, zaprojektowane z myślą o przyrodzie, będącej istotną wartością w skandynawskim stylu życia, łączą mieszkańców z otoczeniem. Projekty, zrealizowane w jak najbardziej ekologiczny sposób, oferują szeroką przestrzeń do życia łącząc dom z zewnętrzem dużymi oknami. Takie rozwiązanie zmniejszy również potrzebę używania klimatyzacji w gorące dni – przemyślanie rozłożone na planie domu okna pozwolą na swobodną cyrkulację powietrza.

Phia, zdj. Koto Design

 „Zgodnie z rygorystycznymi normami zrównoważonego rozwoju dwa nowe LivingHome zostaną wyposażone w niezwykle wydajne systemy ogrzewania i chłodzenia, inteligentnego monitorowania energii, oświetlenie LED oraz izolację z recyklingu i płyt gipsowo-kartonowych oraz armatury o niskim przepływie wody” – mówią odpowiedzialni za projekt architekci.

Phia, zdj. Koto Design

Do realizacji projektów firma Plant Prefab używa opatentowanego, hybrydowego systemu budowy domów z prefabrykatów. Dzięki wprowadzeniu modułowych paneli, złożoność i koszty transportu i instalacji są zmniejszone,  przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności projektowania. Ponadto, aby zmniejszyć ilość węgla wydalanego podczas budowy, materiały syntetyczne zostały zastąpione drewnianymi.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.