Stadion w Hangzhou od ZHA

Stadion w Hangzhou od ZHA

zdj. ZHA

Firma Zaha Hadid Architects wygrała konkurs na projekt nowego międzynarodowego centrum sportowego w Hangzhou. Projekt obejmuje stadion piłkarski z 60 000 miejscami dla widzów, boiska treningowe, krytą arenę oraz centrum wodne z dwoma 50-metrowymi basenami. Inwestycja jest częścią powstającej dzielnicy naukowo-kulturalnej.

Projekt jest odpowiedzią na rosnącą populację Hangzhou, w którym swoje siedziby mają jedne z największych chińskich firm technologicznych. Centrum sportowe ma na celu zapewnienie przestrzeni do ćwiczeń i rywalizacji zarówno dla drużyn amatorskich, jak i profesjonalnych sportowców. Przemyślana konstrukcja pozwala na stworzenie wyjątkowych przestrzeni publicznych dla miasta, w tym okalających stadion parków.

zdj. ZHA

 

Charakterystyczne dla projektu są rozległe tarasy z plantacjami herbat. Wizja, choć oryginalna, spełnia wytyczne FIFA dotyczące projektowania obiektów sportowych. Na tarasach znajdą się też przestrzenie do relaksu, lokale gastronomiczne, kawiarnie i inne miejsca spotkań. Przestrzenie sportowe – hale i stadion – zostały zaprojektowane tak, aby można je było przystosować do dowolnego wydarzenia, aby mogły służyć społeczności w wielu różnych sytuacjach.

zdj. ZHA

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.