Traumhaus Funari to nowy projekt inwestycji mieszkalnej autorstwa studia MVRDV, który powstanie w w Mannheim w Niemczech. Budynki mieszkalne oraz użyteczności publicznej powstaną na kanwie dawnych obiektów należących do obszaru zajmowanego niegdyś przez bazę wojskową USA. Jak podkreślają twórcy, ideą projektu było stworzenie elastycznych różnorodnych mieszkań w przystępnych cenach.
Architekci z MVDDV wierzą w to, że nawet w tak dużym projekcie mieszkaniowym poszczególne domy mogą być skrojone na miarę dla każdej rodziny. Nabywcy otrzymają katalog mieszkań z szerokim wyborem rozmiarów i kształtów pomieszczeń, materiałów wykończeniowych i architektury zieleni. W ten sposób dostosują swoje przyszłe mieszkanie do swoich potrzeb i wizji idealnego domu.
„Tworząc Traumhaus Funari, mamy nadzieję zrobić kolejny krok: stworzyliśmy model, który zachowuje przystępność cenową, jednocześnie wychodząc na przeciw oczekiwaniom nabywców dotyczącym stylu życia […]. W Funari tworzymy coś, co jest w najwyższym stopniu zrównoważone i prospołeczne – wzór, który można powielać w całych Niemczech i poza nimi, z korzyścią dla wszystkich” – mówi Winy Maas z MVRDV.
Obok Traumhaus Funari, firma architektoniczna MVRDV odpowiada również za projekt innego osiedla w Niemczech, zwanego Franklin Mitte. Projekt o powierzchni 41 hektarów stanie na terenie dawnych koszar. Oryginalny projekt zyskuje oglądany z lotu ptaka: najwyższe, kolorowe budynki Franklin Mitte układają się bowiem w słowo „home”.
Konkurs na projekt Muzeum Emocji stawia przed uczestnikami trudne zadanie wykorzystania architektury jako narzędzia do wywołania różnych emocji. Architekci będą musieli zaprojektować muzeum, które składa się z dwóch oddzielnych sal wystawowych, wywołujących kontrastujące ze sobą emocje – pozytywne i negatywne.
Firma architektoniczna NBBJ prezentuje projekt The Net, wieżowca nowej generacji w Seattle. Obiekt ma za zadanie wspierać dobre samopoczucie użytkowników i działania lokalnej społeczności. Propozycja firmy jest odpowiedzią na problemy, jakie wieżowce sprawiają mieszkańcom miast, np. brak integracji z sąsiadami czy trudności w dostępie do świeżego powietrza z zewnątrz spowodowane systemami wentylacji mechanicznej nakładanymi na elewacje.
Prywatni inwestorzy, przychodząc do biur architektonicznych po spersonalizowany projekt domu, często liczą na nowoczesne projekty, proste rozwiązania i otwarte, jasne przestrzenie. Tym razem jednak było inaczej – wymarzony dom klientki miał być tradycyjny, pełen uroku, ciepła i cichych, niewielkich zakątków.
Praktyka Odile Decq ujawniła wizualizacje projektu wieżowca mieszkalnego. W powstającym budynku, nazwanym przez architektów Antares, będzie mieścić się 89 luksusowych apartamentów.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.