Elastyczne mieszkania od MVRDV

Elastyczne mieszkania od MVRDV

Traumhaus Funari, zdj. MVRDV

Traumhaus Funari to nowy projekt inwestycji mieszkalnej autorstwa studia MVRDV, który powstanie w w Mannheim w Niemczech. Budynki mieszkalne oraz użyteczności publicznej powstaną na kanwie dawnych obiektów należących do obszaru zajmowanego niegdyś przez bazę wojskową USA. Jak podkreślają twórcy, ideą projektu było stworzenie elastycznych  różnorodnych mieszkań w przystępnych cenach.

Architekci z MVDDV wierzą w to, że nawet w tak dużym projekcie mieszkaniowym poszczególne domy mogą być skrojone na miarę dla każdej rodziny. Nabywcy otrzymają katalog mieszkań z szerokim wyborem rozmiarów i kształtów pomieszczeń, materiałów wykończeniowych i architektury zieleni. W ten sposób dostosują swoje przyszłe mieszkanie do swoich potrzeb i wizji idealnego domu.

Traumhaus Funari, zdj. MVRDV

 

„Tworząc Traumhaus Funari, mamy nadzieję zrobić kolejny krok: stworzyliśmy model, który zachowuje przystępność cenową, jednocześnie wychodząc na przeciw oczekiwaniom nabywców dotyczącym stylu życia […]. W Funari tworzymy coś, co jest w najwyższym stopniu zrównoważone i prospołeczne – wzór, który można powielać w całych Niemczech i poza nimi, z korzyścią dla wszystkich” – mówi Winy Maas z MVRDV.

Traumhaus Funari, zdj. MVRDV

 

Obok Traumhaus Funari, firma architektoniczna MVRDV odpowiada również za projekt innego osiedla w Niemczech, zwanego Franklin Mitte. Projekt o powierzchni 41 hektarów stanie na terenie dawnych koszar. Oryginalny projekt zyskuje oglądany z lotu ptaka: najwyższe, kolorowe budynki Franklin Mitte układają się bowiem w słowo „home”.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.