Brick Award
Organizatorzy konkursu Brick Award zapraszają architektów do udziału w kolejnej, już szóstej odsłonie wydarzenia, którego celem jest wyłonienie najciekawszych projektów autorstwa polskich architektów.
Artuminate zaprasza do udział w drugiej edycji konkursu Home 2122. Udział w konkursie może pomóc młodym architektom zrozumieć i przedstawić szerszej publiczności możliwości architektury mieszkaniowej przyszłości.
Najważniejszą przestrzenią architektoniczną, której doświadczamy przez całe życie, jest nasz dom. Konkurs ten ma na celu ukazanie różnych możliwości tego, jak zmieni się projektowanie domów w przyszłości. Jaki będzie archetyp domu w roku 2122?” – pytają organizatorzy.
Nasza idea domu zmieniła się w ciągu ostatnich 100 lat wraz z postępem technologicznym w branży architektonicznej i projektowej, zmienia się do dzisiaj. Konkurs powstał właśnie po to, aby zachęcić architektów do dostrzeżenia postępujących zmian i pobudzić ich wyobraźnię, niezbędną w projektowaniu architektonicznym.
Zadaniem dla uczestników będzie zaprojektowanie domu dla 3-4 osobowej rodziny, która żyje w roku 2122. Należy wziąć pod uwagę to, jak zmieni się świat, trendy i materiały, z których powstają budynki.
Rejestracja do konkursu mija 31 grudnia 2022 roku. Prace konkursowe można nadsyłać do 10 stycznia 2023. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Organizatorzy konkursu Brick Award zapraszają architektów do udziału w kolejnej, już szóstej odsłonie wydarzenia, którego celem jest wyłonienie najciekawszych projektów autorstwa polskich architektów.
Władze Nowego Jorku i New Jersey ogłosiły, że konkurs na projekt autobusowego Midtown na Manhattanie wygrało studio Foster + Partners. Obiekt, który jest określany jako najbardziej ruchliwy dworzec autobusowy na świecie, znacznie powiększy swoją powierzchnię.
Ruszyła rejestracja do międzynarodowego konkursu LIT Lighting Design Awards 2022. Jego przedmiotem są projekty oświetlenia wnętrz.
Praktyki Bjarke Ingels Group i A-Lab zaprezentowały projekt Oslo Science City, dzielnicy naukowej w stolicy Norwegii, która zostanie nowym domem około 150 000 naukowców, studentów i przedsiębiorców. Jak mówią architekci, projekt ma przyczynić się do rozwoju miasta i szybszego przyjęcia przez Norwegię rozwiązań proekologicznych.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.