RuszyÅ‚ nabór wniosków do programu Stypendia Twórcze Miasta Krakowa. Program ma na celu pomoc twórcom w realizacji i promocji swoich projektów artystycznych. Stypendia zostanÄ… przyznane w aż szesnastu dziedzinach, wÅ›ród których znajdujÄ… siÄ™ również architektura, opieka nad zabytkami oraz sztuka uliczna.
Jak można przeczytać w regulaminie konkursu, jest on kierowany do wszystkich twórców z wymienionych poniżej dziedzin, chcÄ…cych rozwijać i promować swoje osiÄ…gniÄ™cia na terenie miasta Krakowa. „Konkurs skierowany jest do osób bez ograniczeÅ„ wiekowych, zajmujÄ…cych siÄ™ twórczoÅ›ciÄ… artystycznÄ…, upowszechnianiem kultury i opiekÄ… nad zabytkami. Warunkiem udziaÅ‚u w konkursie jest zÅ‚ożenie prawidÅ‚owego wniosku o przyznanie Stypendium. Każdy wnioskodawca może zÅ‚ożyć jeden wniosek dotyczÄ…cy jednej dziedziny. Wniosek powinien zawierać informacje na temat dorobku artystycznego oraz wyksztaÅ‚cenia kandydata, wskazywać dziedzinÄ™, w której ma być przyznane stypendium, zawierać program stypendialny okreÅ›lajÄ…cy cel, na który ma być przeznaczone stypendium, zawierać merytoryczne uzasadnienie realizacji projektu, oraz plan realizacji programu” – czytamy na stronie konkursu.
Wnioski zostaną przyznane w następujących dziedzinach:
1) literatura,
2) sztuki wizualne (w tym projektowanie przemysłowe oraz moda),
3) architektura,
4) muzyka poważna,
5) muzyka popularna,
6) taniec,
7) teatr,
8) film,
9) niematerialne dziedzictwo Krakowa: folklor i tradycja,
10) kultura ludowa,
11) opieka nad zabytkami,
12) kultura cyfrowa,
13) intermedia: projekty interdyscyplinarne i z wykorzystaniem nowych technologii,
14) animacja i edukacja kulturalna,
15) zarzÄ…dzanie kulturÄ… i wspieranie rozwoju kadr kultury,
16) „street art” – sztuka uliczna.
Wszystkich krakowskich twórców, architektów i artystów serdecznie zachÄ™camy do spróbowania swoich siÅ‚! Spieszcie siÄ™, termin skÅ‚adania wniosków upÅ‚ywa 31 stycznia!
Więcej informacji i pełen regulamin znajdziecie na stronie konkursu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.