TECH FOR PEACE. Open call

TECH FOR PEACE. Open call

Materialy organizatora

Sygnis SA zaprasza artystów i projektantów do wzięcia udziału w Open Callu TECH FOR PEACE. Nadesłane projekty mają poruszać problem wojny w Ukrainie i szukać rozwiązań dla palących problemów ludności.

„Dramat wojny w Ukrainie dotknął nas wszystkich. Z dnia na dzień rzuciliśmy się do pomocy, organizując zbiórki, udzielając się wolontariacko, goszcząc w naszych domach uchodźców. Również my, zespół Sygnis SA, już od samego początku zaangażowaliśmy się we wsparcie Obywateli Ukrainy posiadaną technologią czy umiejętnościami projektowymi.

Podczas epidemii koronawirusa druk 3D doskonale sprawdził się jako narzędzie do szybkiego tworzenia funkcjonalnych obiektów. Technologia addytywna pozwoliła wyeliminować wiele problemów logistycznych, a rosnąca popularność drukarek 3D pozwoliła setkom ich użytkowników dołączyć się do akcji. Liczyła się przecież każda pomagająca medykom przyłbica.

Obecny kryzys jest poważniejszy, dlatego pora na jeszcze większą mobilizację. Czas wykorzystać technologię i pomysłowość, aby nieść realną pomoc!” – piszą organizatorzy.

Do konkursu zaproszeni są zarówno drukarze, jak i osoby zajmujące się szeroko pojętym projektowaniem. „Drukarze 3D! Po raz kolejny macie możliwość pokazania, że druk 3D to nie tylko breloczki i plastikowe bibeloty, a bycie “makerem” to prawdziwa pasja i fach w ręku. Projektanci!
Najwyższy czas wykorzystać nasze umiejętności. Pokazać, że tworzymy nie tylko “dizajnerskie produkty”, ale przede wszystkim innowacyjne, funkcjonalne rozwiązania, kluczowe w warunkach kryzysu” – czytamy w ogłoszeniu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.