TERA. Kosmiczny domek w lesie

TERA. Kosmiczny domek w lesie

TERA. Image © AI SpaceFactory and Plomp

Słynąca z nowatorskich projektów agencja AISpaceFactory prezentuje ekologiczny symulator życia na Marsie.

Kosmos w lasach Ameryki

Autorzy nagrodzonego przez NASA systemu budownictwa dla ziemskich osadników na Marsie MARSHA ruszają z kolejnym kosmicznym projektem. Tym razem jest to hotel.

tera 2
TERA. Image © AI SpaceFactory and Plomp

Ukryty w lasach stanu Nowy Jork budynek powstał w z trwałych, ekologicznych, stuptocentowo biodegradowalnych materiałów, takich drukowany w 3D biopolimerowy kompozyt bazaltowy. Ta przyjazna środowisku zaawansowana technologia budowlana pozwala na zamieszkanie w TERA zarówno na Ziemii, jak i na Czerwonej Planecie.

Futurystyczny relaks

AISpaceFactory podkreśla ekologiczną misję TERA, nie zapomina jednak o pięknie i wygodzie. Każdy, kto zdecyduje się na spędzenie nocy w tym niekonwencjonalnym pensjonacie, ma szansę doświadczyć niezwykłych doznań estetycznych.

tera4
TERA. Image © AI SpaceFactory and Plomp

Budynek kształtem przypominający ażurowe jajo lub kokon, idealnie wpisuje się w przestrzeń lasu. Otoczony bujną zielenią podkreśla jej piękno swoim bajkowym designem.
Ten niekonwencjonalny projekt przypadł do gustu turystom. Na stronie Indiegogo ruszyły rezerwacje z wyprzedzeniem. Chętnych nie brakuje, choć pensjonat zostanie otwarty dopiero wiosną 2020.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.