Nowoczesny park na wodzie w Mediolanie

Nowoczesny park na wodzie w Mediolanie

zdj. MAST

Duńskie studio architektoniczne MAST, we współpracy z gminą Segrate, planuje przekształcić dawny kamieniołom w nowoczesny park, który połączy otaczające go dzielnice i stworzy nowe miejsce do relaksu i spotkań dla Mediolańczyków.

Firma MAST przekształciła dawną kamieniołomową przestrzeń w Mediolanie na teren rekreacyjny, który obejmuje park, amfiteatr i pływający las. Teren został zaprojektowany z myślą o odzyskaniu terenu, który dawniej używany był jako kamieniołom. Projekt ma na celu zintegrowanie natury i kultury, a także tworzenie społeczności wokół wspólnej przestrzeni. W parku znajduje się wiele różnych przestrzeni, w tym miejsca piknikowe, ławki i obszary zielone, a także różne miejsca do uprawiania sportów, takie jak boiska do koszykówki i siatkówki.

zdj. MAST

 

Amfiteatr może pomieścić ponad 700 osób i służy jako miejsce spotkań i wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, filmy i sztuka w przestrzeniach otwartych. Pływający las to obszar na wodzie, na którym rosną drzewa i roślinność, z myślą o oczyszczaniu wody i tworzeniu unikalnego środowiska dla roślin i zwierząt. Projekt przynosi wartość społeczną i ekologiczną dla miasta, a także pozwala na wykorzystanie terenów poprzemysłowych w sposób innowacyjny i zrównoważony.

zdj. MAST

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.