THIS. Nowy projekt Powerhouse Company

THIS. Nowy projekt Powerhouse Company

THIS., zdj. Powerhouse Company

Firma Powerhouse Company ujawniła projekt THIS., nowej inwestycji, która powstanie w północnej dzielnicy Amsterdamu. Wielofunkcyjny kompleks zaoferuje miastu niezbędne udogodnienia, umożliwiając komfortową pracę i spędzanie wolnego czasu.

Zespół THIS. składa się z budynku biurowego, dwóch prywatnych budynków mieszkalnych oraz dwóch bloków socjalnych, w których znajduje się łącznie 2017 mieszkań. Osiedle zostało zaprojektowane tak, aby z jego okien roztaczały się zachwycające widoki na wybrzeże. Morski krajobraz jest głównym atutem dużego tarasu na dachu, który oferuje atrakcyjną przestrzeń publiczną – będą w niej organizowane wydarzenia oraz imprezy. Parter kompleksu stanowią wspólne przestrzenie, które umożliwią nawiązanie kontaktu pomiędzy pracownikami firm i usług działających w kompleksie a mieszkańcami.

THIS., zdj. Powerhouse Company

 

W projekcie ogromną rolę odgrywa wszechobecna zieleń, która łączy architekturę z naturą i wprowadza przyjazny element do nowoczesnej stylistyki. Szczególną uwagę zwrócili architekci na dobór materiałów i kolorów. Czerwone, miedziane elementy, a także części aluminiowe i szklane nawiązują do przemysłowego i charakteru Amsterdamu.

THIS., zdj. Powerhouse Company

 

Projekt uwzględnił również to, aby zapewnić dostęp do naturalnego światła wszystkim pomieszczeniom mieszkalnym i roboczym. Aby skłonić się w stronę zrównoważonego budownictwa, projektanci postawili na alternatywy dla tradycyjnych sposobów pozyskiwania energii - na dachach umieszczono panele słoneczne, które dostarczają do biur energię odnawialną.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.