Vertiport w Dubaju
Biuro architektoniczne Foster + Partners zaprezentowało projekt terminalu Vertiport w Dubaju, który będzie służył jako centrum dla lotów pionowych, tzw. "sky taxis".
Opublikowano wyniki konkursu na projekt nowego Muzeum Sztuk Pięknych w Vannes w Bretanii we Francji. Laureatem pierwszej nagrody została renomowana pracownia Nieto Sobejano we współpracy z francuskim architektem Richardem Faure’em.
Projekt zespołu architektów opiera się na rozbudowie Chateau de L'Hermine, zamku wzniesionego w XIX wieku na ruinach czternastowiecznych murów. Zwycięska propozycja, inspirowana otaczającym budowlę kontekstem architektonicznym, składa się z podłużnej bryły o nieregularnej geometrii, która ma połączyć tradycyjne formy i nowoczesne podejście do projektowania.
Znajdujący się tuż obok nowego budynku zabytkowy zamek zostanie wyremontowany i odrestaurowany z zachowaniem jego oryginalnej architektury. Należące do kompleksu muzealnego budynki zostaną pokryte metaliczną powłoką, która zjednoczy budynki i wprowadzi do projektu widoczny dialog nowych konstrukcji z istniejącą, historyczną zabudową. Jak mówią architekci, zabiegi te mają na celu zmianę wizerunku muzeum i zamku w oczach lokalnych mieszkańców i zachęcenie ich do uczestnictwa w artystycznych programach instytucji kultury.
Po ukończeniu muzeum ma osiągnąć powierzchnię 2700 metrów kwadratowych. Odpowiedzialni za projekt architekci podkreślają, że jest on przykładem świadomości i szacunku dla historycznych struktur, a także wyrazem potrzeby tworzenia większej ilości przestrzeni publicznych do użytku obywateli.
Biuro architektoniczne Foster + Partners zaprezentowało projekt terminalu Vertiport w Dubaju, który będzie służył jako centrum dla lotów pionowych, tzw. "sky taxis".
Johns Hopkins University wybrał BIG do zaprojektowania swojego nowego Centrum Studenckiego. Nowy budynek ma odnowić wizerunek kampusu i ożywić jego życie społeczne i kulturalne. Duńscy architekci opisują swój nowy projekt jako „otwarty, nowoczesny i przyjazny obiekt, który stanie się nowym centrum zaangażowania społecznego dla społeczności uniwersyteckiej”.
Badania społeczne opublikowane w 2012 r. wykazały, że we Francji mieszka około 140 000 osób bezdomnych. Poruszony losem ludzi żyjących na ulicach projektant przychodzi im z pomocą.
Ecosistema Urbano, hiszpańska firma zajmującą się architekturą krajobrazu, niebawem przekształci kampus Uniwersytetu w Maladze w przestrzeń, która umożliwi studentom relaks podczas kontaktu z naturą oraz przysłuży się środowisku.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.