Nieto Sobejano i Richard Faure dla Vannes we Francji

Nieto Sobejano i Richard Faure dla Vannes we Francji

Muzeum Sztuk Pięknych w Vannes, zdj. Nieto Sobejano

Opublikowano wyniki konkursu na projekt nowego Muzeum Sztuk Pięknych w Vannes w Bretanii we Francji. Laureatem pierwszej nagrody została renomowana pracownia Nieto Sobejano we współpracy z francuskim architektem Richardem Faure’em.

Projekt zespołu architektów opiera się na rozbudowie Chateau de L'Hermine, zamku wzniesionego w XIX wieku na ruinach czternastowiecznych murów. Zwycięska propozycja, inspirowana otaczającym budowlę kontekstem architektonicznym, składa się z podłużnej bryły o nieregularnej geometrii, która ma połączyć tradycyjne formy i nowoczesne podejście do projektowania.

Muzeum Sztuk Pięknych w Vannes, zdj. Nieto Sobejano

 

Znajdujący się tuż obok nowego budynku zabytkowy zamek zostanie wyremontowany i odrestaurowany z zachowaniem jego oryginalnej architektury. Należące do kompleksu muzealnego budynki zostaną pokryte metaliczną powłoką, która zjednoczy budynki i wprowadzi do projektu widoczny dialog nowych konstrukcji z istniejącą, historyczną zabudową. Jak mówią architekci, zabiegi te mają na celu zmianę wizerunku muzeum i zamku w oczach lokalnych mieszkańców i zachęcenie ich do uczestnictwa w artystycznych programach instytucji kultury.

Muzeum Sztuk Pięknych w Vannes, zdj. Nieto Sobejano

 

Po ukończeniu muzeum ma osiągnąć powierzchnię 2700 metrów kwadratowych. Odpowiedzialni za projekt architekci podkreślają, że jest on przykładem świadomości i szacunku dla historycznych struktur, a także wyrazem potrzeby tworzenia większej ilości przestrzeni publicznych do użytku obywateli.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.