Tanie mieszkania w starych hotelach. Tak Nowy Jork walczy z kryzysem mieszkaniowym

Tanie mieszkania w starych hotelach. Tak Nowy Jork walczy z kryzysem mieszkaniowym

Most Brooklyński w Nowym Jorku, zdj. Jest Lowe/Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams wyraził poparcie dla ustawy stanowej, która ułatwiłaby miastu przekształcenie niewykorzystanych lub pustych hoteli w niedrogie mieszkania. Rozwiązanie to ma być odpowiedzią na postępujący kryzys mieszkaniowy.

Szacuje się, że dzięki nowej ustawie możliwa będzie sprzedaż mieszkań za dwie trzecie obowiązującej ceny. Projekt ma również zmniejszyć czas oczekiwania na mieszkanie – podejście polegającym na zrównoważonym architektonicznym recyklingu pozwoli na budowę mieszkań aż trzy razy szybciej niż zazwyczaj.

 „Kryzys mieszkaniowy w mieście wymaga kreatywności i nowego podejścia do budowy, celem stworzenia bardziej przystępnych cenowo domów” – powiedział Adolfo Carrión Jr., Komisarz Departamentu Ochrony i Rozwoju Mieszkalnictwa Miasta Nowy Jork.

„Stoimy w obliczu kryzysu bezdomności i kryzysu mieszkaniowego. Zmieniając przeznaczenie niewykorzystanych hoteli, możemy szybciej i taniej stworzyć mieszkania potrzebne mieszkańcom miasta. Możemy udostępnić niedrogie, stałe schronienia dla rodzin, seniorów i każdego potrzebującego nowojorczyka, w tym osób bezdomnych” – dodaje Eric Adams.

Władze Nowego Jorku zadeklarowały, że są gotowe przeznaczyć aż 171 milionów dolarów na finansowanie walki z kryzysem mieszkaniowym.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.