The Art Gallery of Nova Scotia

The Art Gallery of Nova Scotia

The Art Gallery of Nova Scotia, zdj. KPMB Architects, Omar Gandhi Architect

Galeria Sztuki Nowej Szkocji ogłosiła zwycięzców konkursu na projekt nowego gmachu muzeum. Jury wybrało koncept firm ​​KPMB i Omar Gandhi Studio.

Jak mówią architekci odpowiedzialny za projekt, ich głównym zamierzeniem było stworzenie prawdziwie wartościowej przestrzeni wystawienniczej i publicznej, która będzie działać na wszystkie zmysły odwiedzających. Wizja Galerii Sztuki Nowej Szkocji i otaczającej ją dzielnicy artystycznej hołduje również ideom zrównoważonego rozwoju i doskonale współgra z elementami naturalnego otoczenia, wykorzystując je jako inspirację i punkt odniesienia.

The Art Gallery of Nova Scotia, zdj. KPMB Architects, Omar Gandhi Architect

 

Twórcy projektu wierzą, że stworzenie intrygującej i przyciągającej uwagę architektury może pomóc społeczności Nowej Szkocji w kultywowaniu zwyczajów i podnieść ich zainteresowanie sztuką. Oryginalna forma nowej galerii ma zainteresować potencjalnych zwiedzających na tyle, by zdecydowali się zostać w niej dłużej i pogłębić swoją wiedzę o sztuce. Galeria, oprócz stałych wystaw, zaoferuje zwiedzającym szeroką gamę programów edukacyjnych. Położona nieopodal Salter Block, w samym sercu dzielnicy artystycznej, będzie doskonałym miejscem do wymiany doświadczeń i myśli.

The Art Gallery of Nova Scotia, zdj. KPMB Architects, Omar Gandhi Architect

 

Wspomniana dzielnica artystyczna jest jednym z zaledwie dwóch pozostałych dostępnych terenów inwestycyjnych na niezwykle ciasno zabudowanym nabrzeżu Halifax Waterfront. Nic więc dziwnego, że ta doskonała lokalizacje, będąca niegdyś terytorium należącym do rdzennego ludu Mi'kmaq, wzbudza ogromne zainteresowanie wśród inwestorów i architektów. Konkurs, który został rozstrzygnięty na korzyść firm ​​KPMB i Omar Gandhi Studio trwał przez całe tegoroczne lato. Nie znamy jeszcze daty rozpoczęcia prac budowlanych.

The Art Gallery of Nova Scotia, zdj. KPMB Architects, Omar Gandhi Architect

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.