The Forestias. Nowoczesna tradycja

The Forestias. Nowoczesna tradycja

The Forestias, zdj. Foster + Partners

Studio architektoniczne Foster + Partners udostępniło najnowszy projekt osiedla mieszkaniowego, które powstanie na obrzeżach Bangkoku. Projekt nazwany The Forestias to wygodne i niezwykle estetyczne budynki mieszkalne, w których sercu znajdzie się duży, zalesiony teren.

Jak mówią twórcy, ich projekt jest odpowiedzią na rosnącą w wielu mieszkańcach miast tęsknotę za naturą, tradycją i wspólnotą, których pozbawia ich współczesny kształt dużych miast. Projekt The Forestias koncentruje się na promowaniu życia w dużych, wielopokoleniowych rodzinach, w środowisku dbającym o relacje sąsiedzkie.

The Forestias, zdj. Foster + Partners

 

Plan The Forestias został oparty o założenia inteligentnego miasta: duża część osiedla została wyposażona w nowoczesne, sprzyjające środowisku technologie. Teren osiedla jest podzielony na dwie strefy: obszary północne, pełniące funkcje publiczne i południowe, mające charakter mieszkalny. „Tradycyjne rodziny tajlandzkie charakteryzują się silnymi więziami międzypokoleniowymi, które stopniowo osłabia kształt współczesnego życia - a młodsze pokolenie przenosi się do miast, by pracować, podczas gdy dzieci i osoby starsze pozostają w domu. Projekt czerpie inspirację z rozplanowania tradycyjnych tajskich domów, aby stworzyć ich współczesną interpretację w postaci elastycznych przestrzeni dla społeczności, skoncentrowanych na zdrowiu i naturze" – mówi Sunphol Sorakul z Foster + Partners.

The Forestias, zdj. Foster + Partners

 

Sercem osiedla The Forestias będzie las, który ustanowi wyraźny związek między środowiskiem zabudowanym a naturalnym. Szereg zróżnicowanych zielonych obszarów obsadzonych bujną roślinnością zapewni mieszkańcom bogactwo doświadczeń. Różnorodne będą również typy budynków, które stworzą całość osiedla – w jego granicach znajdą się zarówno jednorodzinne wille, jak i wielorodzinne budynki.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.