The Home of Shadows

The Home of Shadows

Materiały organizatora

Mało kto wyobraża sobie dom bez sztucznego oświetlenia. W XXI wieku jesteśmy uzależnieni od energii elektrycznej, która zasila nasze urządzenia i pozwala na funkcjonowanie i pracę o dowolnej porze. Platforma Buildner rzuca projektantom wyzwanie – mają zaprojektować dom oświetlony wyłącznie naturalnym światłem.

W konkursie Home of Shadows uczestnicy proszeni są o zaprojektowanie domu dla hipotetycznej pary z jedną zasadą – w domu nie może znajdować się sztuczne światło. Jury będzie szukać projektów, które badają, w jaki sposób naturalne światło może wpływać na decyzje architektoniczne i kształtować przestrzeń. Uczestnicy mogą wybrać dowolną teoretyczną lokalizację dla swojego domu i zaproponować rozwiązanie projektowe dla w pełni funkcjonalnego budynku” – czytamy na stronie organizatora.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane żadne kwalifikacje zawodowe. Propozycje projektów mogą być opracowywane indywidualnie lub w zespołach (maksymalnie do 4 członków w jednym zespole). Korespondencja z organizatorami, wszystkie informacje i zgłoszenia przesłane przez uczestników muszą być w języku angielskim.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 23 kwietnia 2023. Na zwycięzców czekają nagrody. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.