The Marine Life Institute. Nowa inwestycja w Arabii Saudyjskiej

The Marine Life Institute. Nowa inwestycja w Arabii Saudyjskiej

Marine Life Institute, zdj. Foster + Partners

Foster + Partners ujawnił projekty The Marine Life Institute, który powstanie na północno-zachodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej w ramach rozwoju Triple Bay AMAALA, luksusowego ośrodka turystycznego na wybrzeżu Morza Czerwonego.

Projekt będzie obejmował centrum badawcze, laboratoria, galerie i przestrzenie edukacyjne, które umożliwią zwiedzającym wgląd w cuda morskiego środowiska wybrzeża. Odwzorowujący formy formacji koralowych budynek będzie pierwszą na świecie instytucją edukacyjną, w której odwiedzający będą mogli spacerować pod wodą, nurkować z rzadkimi gatunkami stworzeń morskich i podziwiać prawdziwą rafę koralową.

Marine Life Institute, zdj. Foster + Partners

 

The Marine Life Institute znajduje się w Triple Bay Marina w AMAALA, megaprojekcie ciągnącym się przez 6,5 km wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego. Miejsce to wyróżnia się naturalną różnorodnością i dziedzictwem historycznym, dzięki czemu oferuje zwiedzającym wiele atrakcji. Marine Life Institute jest częścią głównego planu Triple Bay opracowanego przez studio HKS Architects. Ogromna inwestycja ma pobudzić turystykę na północno-zachodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej.

Marine Life Institute, zdj. Foster + Partners

 

Instytut Marine Life składa się z trzech kondygnacji: naziemnej, podziemnej i podwodnej. Zawieszony wewnątrz półkulisty zbiornik będzie mieścił najrzadsze okazy roślin morskich. Oprócz wciągających przestrzeni wystawienniczych ośrodek zaoferuje zwiedzającym różnorodne wycieczki i programy edukacyjne.

Marine Life Institute, zdj. Foster + Partners

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.