The Unbelievable Challenge 2021. Zaprojektuj muzeum w Rovaniemi

The Unbelievable Challenge 2021. Zaprojektuj muzeum w Rovaniemi

Plakat wydarzenia

Firma Ruukki Construction zaprasza studentów kierunków architektonicznych i młodych absolwentów kierunków projektowych do udziału w konkursie The Unbelievable Challenge 2021. Zadaniem uczestników będzie stworzenie projektu Muzeum Śniegu w Rovaniemi.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że choć nadrzędnym celem konkursu jest zebranie najciekawszych i kreatywnych propozycji młodych architektów, zależy im też na podkreśleniu istotności problemu ocieplenia klimatu. Wśród sędziów oceniających prace uczestników znajdą się architekci z uznanych praktyk architektonicznych tacy jak Eli Synnevåg ze studia Snöhetta czy Marta Sękulska-Wrońska z polskiego studia WXCA, przedstawiciele miasta Rovaniemi, a także Święty Mikołaj.

„Podczas gdy Święty Mikołaj wnosi pewną magię do konkursu, my chcemy przypomnieć wszystkim o czymś ważnym — co dzieje się z naszym klimatem. Jednocześnie przedstawiamy nowe, świeże pomysły na zastosowanie produktów stalowych w zrównoważonym budownictwie. Konkurs ma również na celu wsparcie młodych architektów w rozwoju ich kariery oraz wprowadzenie do branży, w której zagraniczne staże, tworzenie i prezentowanie nowych koncepcji oraz konkursy będą zasadniczą częścią ich codzienności” – podkreśla Tiina Tukia, dyrektor marketingu z Ruukki Building Envelopes.

O konkursie mówi również Marta Sękulska-Wrońska ze studia WXCA, które jest partnerem wydarzenia: „Zrównoważone projektowanie z duchem czasu, z szacunkiem dla środowiska, z troską o wspólną przyszłość na ziemi, jest dziś dla nas tym wyzwaniem, które traktujemy priorytetowo. Z wielką radością przyjmiemy na staż w WXCA zwycięzcę konkursu, który przekona wymagającego Świętego Mikołaja, że zaproponowane rozwiązania pozwolą ochronić to, co dla niego jest cenne”.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.