The William. Nowa inwestycja w sercu Londynu

The William. Nowa inwestycja w sercu Londynu

The Wiliam, zdj. Foster + Partners

Firma Foster + Partners ujawniła projekt nowej wielofunkcyjnej inwestycji na północnym krańcu głównej ulicy w centrum Londynu. Budynek znajduje się na Queensway, naprzeciwko Whitley, słynnego domu towarowego, który również jest przekształcany przez Foster + Partners w ramach większego projektu przebudowy.

Projekt nazwany The William, na cześć Williama Whiteleya obejmuje sześć pięter powierzchni biurowej, sklepy i 32 mieszkania.  Obiekt będzie zbudowany z drewna klejonego krzyżowo, zgodnie ze nową zrównoważoną metodą budowlaną. Projekt The William's jest inspirowany architektoniczną charakterystyką okolicy, a jednocześnie jest zgodny z rządowym programem ponownego zazieleniania terenów miejskich w Wielkiej Brytanii.

The Wiliam, zdj. Foster + Partners

 

Projekt jest częścią dużej przebudowy okolic Queensway, której celem jest uatrakcyjnienie ulicy i uczynienie z niej idealnego miejsca zakupów, spotkań towarzyskich, pracy i podróży. Obiekt zastępuje powojenny budynek, który był w złym stanie technicznym i nie spełniał wymagań estetycznych władz miasta.

The Wiliam, zdj. Foster + Partners

 

 Nowa inwestycja obejmuje szereg dobrze połączonych, wypełnionych naturalnym światłem przestrzeni, które mają na celu zapewnienie przyjemnego środowiska pracy dla przyszłych użytkowników. W holu o podwójnej wysokości zastosowano naturalne materiały i biofilny design, zgodny ze zrównoważonym podejściem architektów do projektu. Zróżnicowane biologicznie tarasy i ogrody na dachach uzupełniają projekt obiektu, a także pozwalają użytkownikom na podziwianie panoramy miasta.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.