Hustle Hub. Konkurs

Hustle Hub. Konkurs

Materiały organizatora

Rusza rejestracja do konkursu na projekt osiedla studenckiego, które zapewni młodym mieszkającym w wielkim mieście niedrogie i wygodne mieszkania. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, również ci nieposiadający uprawnień architekta.

Miliony młodych ludzi z wielkimi marzeniami i ogromnym potencjałem są zmuszone do mieszkania w mieszkaniach złej jakości – starych, nieprzystosowanych do potrzeb współczesnych użytkowników, znajdujących się w niebezpiecznych dzielnicach i starych budynkach. Studenci często nie mają możliwości wybrania przestronniejszych lub bezpieczniejszych lokali ze względu na nieustannie wzrastające ceny wynajmu mieszkań w dużych miastach. W miarę wzrostu liczby ludności na świecie problem niedoboru mieszkań będzie coraz bardziej widoczny, co poskutkuje wykluczeniem wielu młodych ludzi – nie będą oni mogli wynająć mieszkania w mieście, w którym chcieliby studiować.

Wyzwaniem w konkursie Hustle Hub jest zaprojektowanie co-livingowego osiedla mieszkalnego dla studentów, migrantów i młodych osób czynnych zawodowo. Mieszkania mają być przystępne cenowo i możliwe do wynajęcia na dłuższy okres, aby zapewnić mieszkańcom stałość. „Hustle HUB powinien być czymś więcej niż tylko przestrzenią do życia, ma być również przykładem dla innych miast” – piszą organizatorzy konkursu.

Rejestracja do konkursu skończy się w marcu 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.