Tower C. Kolejny projekt ZHA w Chinach

Tower C. Kolejny projekt ZHA w Chinach

Tower C, zdj. ZHA

Kolejny sukces studia Zaha Hadid Architects. Podano do wiadomości publicznej, że pracownia architektoniczna zwycieżyła w konkursie na projekt wieży C w Shenzhen Bay Super Headquarters Base w Chinach. Wizja ZHA bazuje na połączeniu dwóch wież, cechujących się wyjątkową dynamiką opływowych linii. W wieży – oprócz biur i siedzib firm – znajdą się również instytucje kulturalne.

Architektom z Zaha Hadid Architects zależało na tym, aby ich propozycja konkursowa wpisywała się w krajobraz Shenzen i wzbogacała go. Aby uniknąć wrażenia budynku, który jest samotną wyspą na mapie miasta, twórcy projektu otoczyli właściwy budynek parkami i placami publicznymi, które zaproszą mieszkańców i zwiedzających do udziału w życiu wieży C. Dodatkowo, dwie części budynku połączono rozległymi tarasami, z których rozciąga się zachwycający widok na panoramę miasta.

Tower C, zdj. ZHA

 

Projekt ażurowej, sprawiającej wrażenie delikatnej konstrukcji, został opracowany z pomocą innowacyjnych programów do modelowania 3D, opracowanych przez specjalistów z ZHA. Użycie zaawansowanych narzędzi pozwala dokładnie określić parametry budynku, dzięki czemu projekt jest dopracowany w najmniejszych szczegółach.

Tower C, zdj. ZHA

 

Istotnymi założeniami projektu były samowystarczalność i sprzyjanie środowisku. Wizja ZHA wdraża zaawansowane technologie monitorowania warunków zewnętrznych, aby w czasie rzeczywistym optymalizować zużywanie energii przez konstrukcję. W budynku znajdzie się także system zbierania wody deszczowej oraz fotowoltaika.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.