Zielone Chicago. Radykalne zmiany w gospodarce energetycznej miasta

Zielone Chicago. Radykalne zmiany w gospodarce energetycznej miasta

Chicago, zdj. Wikicommons

Władze miasta Chicago ogłosiły, że do roku 2025 wszystkie budynki i obiekty należące do miasta będą zasilane w pełni odnawialną energią. Chicago jest jednym z największych miast w Stanach Zjednoczonych, które podjęło się zadania zmniejszenia emisji szkodliwych substancji na taką skalę.

Zielona rewolucja w Chicago rozpoczęta! Władze miasta nie zwlekały z przeprowadzeniem pierwszych zmian, dlatego też część autobusów i innych środków transportu miejskiego została zamieniona na pojazdy w całości elektryczne.

Plan trzyletni, który opracowano dla Chicago, obejmuje podpisanie umowy na dostawę energii z firmą Constellation już w styczniu przyszłego roku. Duże obiekty miejskie, np. Harold Washington Library Center i Jardine Water Purification Plant, zasilane będą, odnawialną energią z nowej instalacji fotowoltaicznej, za której realizację odpowiada Swift Current Energy; budowa ma rozpocząć się jeszcze przed końcem tego roku. Zarówno ta, jak i inne instalacje, które będą odpowiadać za zasilanie mniejszych obiektów, zapewnią nowe miejsca pracy dla mieszkańców Chicago.

„Dzięki temu planowi Chicago stanie się jednym z największych miast w Ameryce, które będzie zasilać budynki i pojazdy miejskie wyłącznie energią odnawialną […]. Chicago nadal pokazuje, w jaki sposób miasta mogą dawać przykład i kształtować sprawiedliwą, czystą gospodarkę energetyczną. – mówi Matthew Popkim, zajmujący się kwestiami transformacji miejskiej w RMI.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.