Trwa budowa Storm Forest Biome

Trwa budowa Storm Forest Biome

Storm Forest Biome, zdj. Grimshaw

Projekt Grimshaw, Storm Forest Biome, wszedł w zaawansowaną fazę budowy. Budynek, który zostanie obsadzony roślinnością o powierzchni ponad 27 000 metrów kwadratowych, czerpie inspiracje z natury.

Projekt powstaje w zatoce Jiaozhou, na zniszczonej przez przemysł działce, która w przeszłości była wykorzystywana jako obszar pozyskiwania soli i hodowli krewetek. Projekt Storm Forest Biome podkreśla wpływ wody na planetę i jej znaczenie w życiu społeczeństw.

Storm Forest Biome, zdj. Grimshaw

 

Wizja Grimshaw przewiduje wykorzystanie faktycznego stanu obszaru i uzupełnienie go interaktywnymi instalacjami, symbolizujące wodę - od kropel po chmury burzowe. Jak utrzymują twórcy, Storm Forest Biome pozwoli zwiedzającym odkrywać różnorodność przyrody. W projekcie znajdzie się obszar nazwany Extremes Zone, który zaprezentuje osobliwości przyrody, a także Quality Zone i Mist Theatre – przestrzenie eventowe wewnątrz budynku i na zewnątrz.

Storm Forest Biome, zdj. Grimshaw

 

Budowa Storm Forest Biome rozpoczęła się w maju ubiegłego roku. Jej zakończenie przewiduje się na rok 2023. Projekt zostanie otwarty dla publiczności jeszcze w tym samym roku. Stanie się tym samym się pierwszym projektem  poza Wielką Brytanią. To nie jedyne osiągnięcie brytyjskiej praktyki architektonicznej w tym roku, już niebawem mają bowiem zostać otwarte dwie nowe siedziby Grimshaw w Morecambe i Dundee.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.