Trwa budowa nowej siedziby Zalando w Berlinie

Trwa budowa nowej siedziby Zalando w Berlinie

Zalando BHQ-Z, zdj. HENN

Nowa siedziba internetowego sklepu odzieżowego Zalando BHQ-Z, którego projekt wykonała firma HENN, jest ostatnią konstrukcją, która ma powstać w ramach budowy złożonego z trzech budynków kompleksu biurowego. Nowoczesne obiekty powstają w Berlinie.

Projekt reinterpretuje tradycyjny berliński wieżowiec. Budynek powstanie na planie litery Z, dzięki czemu dziedziniec – zazwyczaj służący jedynie użytkownikom budynku i zapewniający im prywatność – będzie służył jako publiczna przestrzeń, zachęcająca przechodniów do interakcji z architekturą. Architekci z HENN zadbali o to, aby budynki w wyraźny sposób nawiązywały do architektury Berlina.

Zalando BHQ-Z, zdj. HENN

 

Piętra budynku są zorganizowane wokół spiralnych schodów, otwartego dla wszystkich atrium, a także miejsca przeznaczonego do wyłącznego użytku pracowników. Przestrzenie te tworzą wizualne połączenie między poszczególnymi biurami. Projekt odzwierciedla koncepcję biura HENN, ideę Office Urbanism, która przedstawia biuro jako mikroskopijne miasto. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu architektom udało się stworzyć intuicyjne i zróżnicowane miejsce pracy, które usprawni przepływ informacji i zadba o to, aby pracownicy pozostawali w dobrym zdrowiu.

Zalando BHQ-Z, zdj. HENN

 

„Budynek BHQ-Z to środowisko pracy nowej generacji, którego architektura całkowicie zaciera granice między stałymi i wspólnymi przestrzeniami roboczymi, publicznymi i prywatnymi, cyfrowymi i fizycznymi. Biuro stało się prawdziwym miejscem wymiany” – mówi  Martin Henn, założyciel i dyrektor studia architektonicznego HENN.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.