Trzy budynki pod falistym dachem. Projekt MAD Architects

Trzy budynki pod falistym dachem. Projekt MAD Architects

Jiaxing Civic Center, zdj. MAD Architects

Studio MAD Architects opublikowało nowy swój projekt, Jiaxing Civic Center, który powstanie w Chinach. Jak mówią architekci, ich celem było zbadanie relacji między miastem, naturą i mieszkańcami. Proponowane centrum będzie miejscem dostępnym dla wszystkich, bez względu na wiek i pochodzenie. W jego skład wejdą budynki Muzeum Nauki i Techniki, Centrum Aktywności Kobiet i Dzieci oraz Centrum Aktywności Młodzieży.

Projekt, który członkowie zespołu MAD określają jako „dzieło sztuki w skali miejskiej”, połączy ze sobą bryły użytkowe i przestronne krajobrazy na powierzchni ok. 130 tys. metrów kwadratowych. Centralnym punktem kompleksu będzie duży kawałek zielonej, otwartej i dynamicznej przestrzeni publicznej, który pozwoli mieszkańcom miasta na odpoczynek w bliskości z naturą. „Stworzyliśmy falisty pierścień, który będzie pełnił funkcję prawdziwego ogrodu tego miasta” – mówi Ma Yansong.

Jiaxing Civic Center, zdj. MAD Architects

 

Trzy bryły zostaną przykryte jednym dachem o opływowym kształcie, tworząc spójną całość, inspirowaną formami historycznych miast nad rzeką Jangcy. Wewnątrz budynków znajdą się liczne przestrzenie wystawowe, teatralne, edukacyjne oraz rekreacyjne. Na piętrze kompleksu znajdzie się 350-metrowy taras widokowy, którego praktyczny i funkcjonalny projekt zachęci odwiedzających do spacerów i ćwiczeń fizycznych. Oprócz terenów sportowych, projekt przewiduje również stworzenie eleganckich, kameralnych miejsc, oddzielonych od reszty efektownymi przeszkleniami.

Jiaxing Civic Center, zdj. MAD Architects

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.