NFTism. Wirtualna wystawa autorstwa ZHA

NFTism. Wirtualna wystawa autorstwa ZHA

NFTism, zdj. ZHA, JOURNEE

Uruchomienie platformy Metaverse, oferującej użytkownikom doświadczenie realistycznej wirtualnej rzeczywistości, otworzyło nowy rozdział w historii sztuki i architektury. W odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się realia Internetu pracownia ZHA zaprezentowała projekt „NFTism”.

Studio architektoniczne Zaha Hadid Architects we współpracy z firmą JOURNEE zaprezentowało projekt „NFTism”, wirtualną galerię sztuki w ramach Art Basel Miami, która bada możliwości architektury w wirtualnej rzeczywistości. Przedmiotem wystawy są interaktywne projekty przestrzenne stworzone przez ZHA, które skupiają się na doświadczeniu użytkownika i interakcjach społecznych zachodzących dzięki najnowszym technologiom.

NFTism, zdj. ZHA, JOURNEE

 

Projekt ZHA wykorzystuje zdobycze najnowszych technologii, w tym wirtualną rzeczywistość, która otwiera przed światem sztuki nowe możliwości, takie jak wirtualne muzea sztuki czy dzieła cyfrowe. Wizja twórców „NFTism” koncentruje się na cyberprzestrzeniach, które umożliwiają komunikację między ludźmi za pośrednictwem sieci komputerowych. Cyberprzestrzenie, jak uważają zarówno architekci, jak i entuzjaści najnowszych technologii, już niebawem staną się ważną częścią szeroko pojmowanych relacji społecznych i pozwolą użytkownikom Internetu na doświadczanie tego, co dotąd było niemożliwe. 

NFTism, zdj. ZHA, JOURNEE

 

Wirtualna galeria zaprojektowana przez ZHA przedstawi również projekty zamówione wcześniej przez Kenny'ego Schachtera, w tym „Boat Z”, „Z-Car One”, rzeźbiarską ławkę „Belu” i stołek „Orchis”. Wystawy organizowane w ramach Art Basel Miami potrwają do 4 grudnia 2021 roku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.