Organizatorzy konkursu (Nie)zapomniane zabytki zapraszajÄ… do udziaÅ‚u wszystkich wielbicieli fotografii i dawnej, nieco zapomnianej architektury. Uczestnicy podzielÄ… siÄ™ z szerszÄ… publicznoÅ›ciÄ… swoim spojrzeniem na perÅ‚y dawnej architektury, na co dzieÅ„ nieco ukryte przed oczami przechodniów.
Miejsca, w których koÅ„czy siÄ™ historia… Budynki, w których koÅ„czÄ… siÄ™ pewne losy… Warto zachować je, nie tylko w pamiÄ™ci. Przecież tak wiele miejsc może przestać istnieć. ChroÅ„my je w sposób jaki tylko potrafimy, gdyż to przestrzenie ksztaÅ‚tujÄ… naszÄ… tożsamość regionalnÄ…, spoÅ‚ecznÄ… i kulturowÄ…. SÄ… częściÄ… naszej historii. Celem organizacji Konkursu (Nie)zapomniane zabytki jest:
- zgromadzenie dokumentacji dziedzictwa materialnego
- uwiecznienie stanu faktycznego miejsc, które zapomniane być może przestanÄ… wkrótce istnieć
- promocja zabytków, ich walorów, dziedzictwa kulturowego i narodowego
- zainspirowanie uczestników do twórczych poszukiwaÅ„ zapomnianych miejsc
- rozbudzenie zainteresowania regionami i miastami Polski” – piszÄ… organizatorzy konkursu.
Do kogo kierowane jest zaproszenie? „Skierowany jest do wszystkich peÅ‚nych pasji, kreatywnych, utalentowanych ludzi zwiÄ…zanych z fotografiÄ…. Dla tych, dla których fotografia jest sposobem na ukazanie przemijajÄ…cego czasu, otaczajÄ…cego nas Å›wiata, wyrażenia wÅ‚asnych odczuć i emocji, wyÅ‚Ä…cznie wÅ‚asnym spojrzeniem przy pomocy aparatu. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich fotografujÄ…cych, amatorów i profesjonalistów, których fascynuje opowieść o przeszÅ‚oÅ›ci zamkniÄ™ta z zabytkach” – czytamy na stronie organizatora.
Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 31 stycznia 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.