Konkurs fotograficzny. (Nie)zapomniane zabytki

Konkurs fotograficzny. (Nie)zapomniane zabytki

Materiały organizatora

Organizatorzy konkursu (Nie)zapomniane zabytki zapraszają do udziału wszystkich wielbicieli fotografii i dawnej, nieco zapomnianej architektury. Uczestnicy podzielą się z szerszą publicznością swoim spojrzeniem na perły dawnej architektury, na co dzień nieco ukryte przed oczami przechodniów.

Miejsca, w których kończy się historia… Budynki, w których kończą się pewne losy… Warto zachować je, nie tylko w pamięci. Przecież tak wiele miejsc może przestać istnieć. Chrońmy je w sposób jaki tylko potrafimy, gdyż to przestrzenie kształtują naszą tożsamość regionalną, społeczną i kulturową. Są częścią naszej historii. Celem organizacji Konkursu (Nie)zapomniane zabytki jest:

  • zgromadzenie dokumentacji dziedzictwa materialnego
  • uwiecznienie stanu faktycznego miejsc, które zapomniane być może przestaną wkrótce istnieć
  • promocja zabytków, ich walorów, dziedzictwa kulturowego i narodowego
  • zainspirowanie uczestników do twórczych poszukiwań zapomnianych miejsc
  • rozbudzenie zainteresowania regionami i miastami Polski” – piszą organizatorzy konkursu.

Do kogo kierowane jest zaproszenie? „Skierowany jest do wszystkich pełnych pasji, kreatywnych, utalentowanych ludzi związanych z fotografią. Dla tych, dla których fotografia jest sposobem na ukazanie przemijającego czasu, otaczającego nas świata, wyrażenia własnych odczuć i emocji, wyłącznie własnym spojrzeniem przy pomocy aparatu. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich fotografujących, amatorów i profesjonalistów, których fascynuje opowieść o przeszłości zamknięta z zabytkach” – czytamy na stronie organizatora.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 31 stycznia 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.