Visualisation Prize 2021

Visualisation Prize 2021

Plakat wydarzenia

Już niebawem, 1-3 grudnia 2021 roku w Lizbonie w Portugalii, odbędzie się The World Architecture Festival – wyjątkowe wydarzenie promujące architekturę i jej twórców. Podczas trwania imprezy organizatorzy festiwalu przyznają nagrody Visualisation Prize, honorujące najlepiej wykonane wizualizacje architektoniczne.

Do rywalizacji w konkursie zaproszeni są architekci i twórcy wizualizacji architektonicznych. Organizatorzy konkursu wymagają złożenia gotowej pracy, ukazującej obiekt, którego projekt powstał stosunkowo niedawno – może być on niezrealizowany, w trakcie realizacji lub ukończony w ostatnim czasie. Wizualizacje powinny być przedstawione za pomocą trwającego nie dłużej niż 3 minuty klipu video.

„The World Architecture Festival celebruje i pokazuje światu inspirującą architekturę. Dzięki corocznej nagrodzie za wizualizację, sponsorowanej przez firmę produkującą oprogramowanie Lumion, mamy nadzieję ukazać ścisłe połączenie świata architektury i wizualizacji. Rendering cyfrowy staje się coraz ważniejszym elementem zestawu narzędzi architekta, który przekształca pomysły i idee w inspirujące, niezapomniane doświadczenia. Narzędzia służące do renderowania stają się coraz bardziej dostępne i przyjemniejsze w obsłudze, co ułatwia proces tworzenia pięknych, profesjonalnych wizualizacji architektonicznych. Dzięki praktyce renderowania architekci mogą odkryć i ukazać wyjątkowy potencjał projektu, z większą łatwością osadzić go w przestrzeni oraz przedstawić jego kształt w rzeczywistości w angażujący i inspirujący sposób. Wizualizacja otwiera nowe możliwości, umożliwiając każdemu architektowi wyrażenie swojej twórczej wizji” – piszą organizatorzy konkursu.

Konkurs będzie prowadzony w języku angielskim. Udział w nim jest całkowicie darmowy. Gotowe prace należy składać do 22 października 2021. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.