Wakacyjny domek na Isle of Wright

Wakacyjny domek na Isle of Wright

Island Rest, zdj. Hufton + Crow

Brytyjska pracownia Ström Architects prezentuje Island Rest - pokryty belkami z poczerniałego drewna modrzewiowego dom letni, zbudowany w malowniczym otoczeniu Isle of Wright. Prosty w formie budynek został zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny, która – żyjąc na co dzień w mieście – poszukiwała spokojnego miejsca do wakacyjnego wypoczynku.

Pierwsze wizualizacje tego prostego, lecz obdarzonego ogromnym wdziękiem projektu pojawiły się już w 2018. Teraz, po dwóch latach od powstania wizji idealnego domku letniego na brytyjskiej wyspie Isle of Wright, znanej między innymi z organizacji letnich festiwali sztuki i muzyki, właściciele mogą cieszyć się jego urokiem. Prosty i skromny w formie – zbudowany na planie długiego prostokąta – został pokryty belami z ciemnego drewna modrzewiowego i w dużej mierze przeszklony. Radykalne otworzenie domu na otaczającą go przestrzeń miało na celu „wpuszczenie” naturalnego krajobrazu do środka i stworzenie integralnej całości z wnętrza i zewnętrza domu.

Island Rest, zdj. Hufton + Crow

 

„Nasi klienci poprosili o ponadczasowy architektonicznie budynek, czerpiący z najnowszych koncepcji w architekturze – bez frywolnych elementów; skromność miała cechować przez każdą przestrzeń i każdy szczegół tworzący budynek” – mówią projektanci z Ström Architects.

Island Rest, zdj. Hufton + Crow

 

Wnętrza zostały zaprojektowane tak, by jak najlepiej spełniać rolę wakacyjnego schronienia. Proste, skromne i niepozbawione elegancji, podobnie jak reszta domu, odciągają uwagę od samych siebie, a skierowują ją na różnorodne środowisko naturalne wokół.

Island Rest, zdj. Hufton + Crow

 

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.