Cuyahoga Riverfront. Najnowszy projekt Davida Adjaye

Cuyahoga Riverfront. Najnowszy projekt Davida Adjaye

Cuyahoga Riverfront, zdj. David Adjaye Architects

Cuyahoga Riverfront to nowy projekt ghańsko-brytyjskiego architekta, odznaczonego przez królową Elżbietę II tytułem szlacheckim za szczególne zasługi dla architektury. Dzielnica, która powstanie nieopodal Cleveland, połączy w sobie nowoczesność i poszanowanie dla historii, a także wyjątkowy design, który jest wizytówką Davida Adjaye.

David Adjaye, we współpracy z Bedrock i miastem Cleveland, przedstawił projekt Cuyahoga Riverfront, który przekształci 35 akrów nabrzeża rzeki w celu poprawy dostępności do terenu. Projekt realizuje ideę zrównoważonego rozwoju, nawiązuje do bogatej historii miasta i nawiązuje relacje z naturalnym otoczeniem.

Cuyahoga Riverfront, zdj. David Adjaye Architects

 

Centralna oś połączy przestrzeń publiczną z brzegiem rzeki poprzez utworzenie nowego targowiska Tower City Center. Przestrzenie te mają być połączniem handlu detalicznego, restauracji i miejsc publicznych. Poprawie ulegną również połączenia z resztą miasta – projekt zakłada stworzenie nowych przystanków i ułatwienie transportu mieszkańcom.

Cuyahoga Riverfront, zdj. David Adjaye Architects

 

Zachodnia część inwestycji nawiązuje do dziedzictwa  historycznego, tworząc połączenie z terenem Parku Narodowego Doliny Cuyahoga. Zadbane ścieżki zachęcają do spacerów i nawiązywania interakcji z otoczeniem i innymi użytkownikami oraz łączą główne przeznaczenia nowej dzielnicy: przestrzenie biurowe, handlowe i mieszkalne. Oprócz tego w projekcie znajdzie się również amfiteatr, przestrzenie rekreacyjne dla wszystkich grup wiekowych, pawilony nad wodą i rozległy park.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.