West Bund Museum w Szanghaju otwiera swoje podwoje

West Bund Museum w Szanghaju otwiera swoje podwoje

West Bund Museum, zdj. Simon Menges

Za urzekający prostotą projekt nowego obiektu kultury odpowiada brytyjskie studio David Chipperfield Architects.

Nowa galeria powstała w ramach West Bund Masterplan – projektu stworzenia ośrodka kulturalnego na dawnych terenach przemysłowych. Budynek o powierzchni 22 000 m2 został zaprojektowany w stylu minimalistycznym. Oszczędność przejawia się nie tylko poprzez prostotę brył, lecz także przez oszczędne użycie kolorów. W projekcie dominuje biel i szkło, dając poczucie spokoju, czystości i harmonii. Ciekawym elementem projektu jest olbrzymia siedemnastometrowa kolumna zdobiąca front muzeum.

chipper
West Bund Museum, zdj. davidchipperfield.com

Górne, najlepiej doświetlone poziomy muzeum zostały wykorzystane na przestrzenie wystawowe. W galerii znajdują się również sale edukacyjne, warsztatowe, pomieszczenia administracyjne oraz kawiarnia.

Prace nad projektem rozpoczęły się w roku 2013, realizację zaś rozpoczęto trzy lata później.

davidchipperfieldswestbundmuseuminshanghai1_601942
West Bund Museum, zdj. Simon Menges

źródło: bdonline.co.uk

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.