Platform 16 w San Jose

Platform 16 w San Jose

Platform 16, zdj. KPF

Rozpoczęto prace nad nowym kompleksem biznesowym w Kalifornii. Zaprojektowany przez KPF kampus na pierwszym miejscu stawia wygodę i dobre samopoczucie pracowników.

 

Biuro Kohn Pedersen Fox Associates ogłosiło rozpoczęcie prac nad Platform 16, kompleksem biurowego w samym centrum San Jose w Kalifornii. Składający się z trzech budynków, projekt o powierzchni 1 200 000 stóp kwadratowych, został zaaranżowany tak, by ułatwić użytkownikom szybkie przemieszczanie się wewnątrz segmentów oraz między nimi. Architekci zwrócili również uwagę na bliskość węzłów komunikacyjnych, aby ułatwić pracownikom kampusu drogę do pracy z domu. Budynki otoczone będą zielonymi placami i wygodnymi drogami dla pieszych.

Platform 16, zdj. KPF

„Priorytetem było dla nas dobre samopoczucie i komfort użytkowników; uzyskamy to dzięki dużej przestrzeni zewnętrznej na każdym z pięter budynków i nieregularnej formie bryły, która wraz z dynamiczną fasadą stworzą wizualnie różnorodny i interesujący widok”  – mówi Trent Tesch, główny projektant KPF.

Platform 16, zdj. KPF

Aby uzyskać efekt głębi i różnorodności, główna fasada została podzielona na trzy moduły, które przesunięto względem siebie. Umożliwiło to umieszczenie dużych tarasów na każdym poziomie budynku. Tarasy zostały zaprojektowane tak, aby wpuszczać światło dzienne co wnętrza budynku, dzięki czemu przestrzenie w środku będą jasne, co z pewnością poprawi samopoczucie przebywających w nich pracowników biur.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.