Grand Central Park Nanjin

Grand Central Park Nanjin

Grand Central Park Nanjing, zdj. Frontop

Międzynarodowa praktyka projektowa KCAP wygrała konkurs na kompleksowy plan zagospodarowania przestrzeni parku w Nanjing w Chinach. W projekcie Grand Central Park Nanjing uwzględniono istotne elementy terenu, takie jak góra Zijin i jezioro Xuanwu.

Jak mówią architekci z KCAP, ich nowy projekt Grand Central Park Nanjin eksponuje symbiozę miasta, natury i mieszkańców regionu. Zwycięski projekt przedstawia plan zagospodarowania przestrzennego, którego najważniejszymi elementami są elementy regionalnego krajobrazu, czyli góry i jeziora.

Grand Central Park Nanjing, zdj. Frontop

 

 „Projekt nie tylko przywiązywał dużą wagę do postrzegania terenu jako najistotniejszego elementu projektu, ale także rozszerzył zakres badań i analiz ekologicznych na większą skalę, prowadzących do tego, aby zrozumieć i właściwie zinterpretować teren. W procesie projektowym przenalizowano wiele elementów kulturowe i historycznych, aby dobrze zrozumieć znajdujące się w tym miejscu zasoby ekologiczne i kulturowe. Był to punkt wyjścia do priorytetowego traktowania ekologii i ograniczenia ingerencji w środowisko naturalne” – uzasadnia swój wybór jury konkursu.

Grand Central Park Nanjing, zdj. Frontop

 

Przy realizacji projektu Grand Central Park Nanjin KCAP będzie współpracować z takimi instytucjami jak Institute of Architecture Design & Planning Co., Ltd, Nanjing University oraz Jiansu Suyi Design Group Co., Ltd. Firma skorzysta także z wsparcia ekspertów organizacji Lvye Qingwei i Nengshi Zheng PADDI Environment Consulting.

Źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.