Willa Mandra na Mykonos

Willa Mandra na Mykonos

Willa Mandra, zdj. K Studio

Przestawiamy ciekawy projekt domu letniego na greckiej wyspie. K Studio oparło swoją wizję idealnego domu na tradycyjnym greckim budownictwie, wykorzystując kamień i drewno, aby stworzyć przytulną, przestronną i wygodną przestrzeń.

K Studio zbudowało sześciopokojową letnią willę Mandra z myślą o młodej rodzinie, uwielbiającej przyjmować gości i wyprawiać przyjęcia. Rezydencja na malowniczej greckiej wyspie Mykonos pozwoli im i ich bliskim na wypoczynek w jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi.

Caption

K studio zaprojektowało rezydencję składającą się z dwóch prostych budynków ustawionych wokół centralnego dziedzińca. Fasady budynków są bielone i obłożone kamieniem, aby podkreślić inspiracje tradycyjną grecką architekturą. We wnętrzach dominuje podobny styl – prosty, wyspiarski i łączący domowników z naturą. Większość powierzchni pokryta jest drewnem, które nadaje pomieszczeniom przytulność.

Całość otaczają drzewa i basen. Na zewnątrz znajduje się letnia jadalnia, oferująca wspaniałe widoki na Morze Egejskie. Architekci chcieli stworzyć baśniowy dom, który zapewni mieszkającej w nim rodzinie odpoczynek od trudów codzienności, dlatego każdy element został przez nich dokładnie przemyślany.

Caption

Ważnym elementem projektu było zapewnienie domowi odpowiedniej ochrony przed słońcem i groźnymi w tym rejonie świata żywiołami. „Aby stworzyć dom, który pozwoliłby gościom cieszyć się przebywaniem na zewnątrz przez cały dzień, musieliśmy poradzić sobie z przytłaczającą intensywnością klimatu oraz zapewnić cień i ochronę przed żywiołami” – mówią projektanci.

 

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.