Willa na Hawajach od De Reus Architects

Willa na Hawajach od De Reus Architects

Willa na Hawajach, zdj. De Reus Architects

Amerykańskie studio De Reus Architects prezentuje projekt willi, która stanie pomiędzy formacjami zastygłej lawy na Big Island na Hawajach. Kohala Coast, bo tak nazywa się luksusowa inwestycja, zaoferuje mieszkańcom wypoczynek na najwyższym poziomie oraz zapierające dech widoki na rzadko spotykany krajobraz.

Budynki Kohala Coast znajdują się na powierzchni poczerniałych skał magmowych. Według firmy ta konkretna formacja skalna pochodzi z 1801 roku. „Rezydencja jest nowoczesną interpretacją rdzennej architektury wyspiarskiej; jest próbą połączenia mieszkańców z naturą, regionem i jego kulturą” – opowiadają o projekcie architekci z pracowni De Reus Architects. Bryła domu o całkowitej powierzchni 929 metrów kwadratowych została rozbita na mniejsze budynki zwieńczone czterospadowymi dachami, nawiązując tym samym do lokalnej architektury.

Willa na Hawajach, zdj. De Reus Architects

„Dom został pomyślany jako zbiór pasujących do siebie, ale oddzielnych pawilonów, zatem powstałe przestrzenie między nimi stają się równie ważne dla ogólnego odbioru projektu, jak same budynki” – mówią architekci.

Willa na Hawajach, zdj. De Reus Architects

Wnętrza zostały zaprojektowane przez firmę Phillpotts interiors z siedzibą w Honolulu. Głównym założeniem projektantów było stworzenie otwartych, pełnych światła przestrzeni, które nie będą ograniczać mieszkańców w ich aktywnościach. We wnętrzach króluje drewno w ciepłym odcieniu, pokrywając podłogi, a także sufity. Gdzieniegdzie przepierzenia z drewnianych listew zastępują ściany działowe.  

Willa na Hawajach, zdj. De Reus Architects
Willa na Hawajach, zdj. De Reus Architects

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.