Amerykańskie studio De Reus Architects prezentuje projekt willi, która stanie pomiędzy formacjami zastygłej lawy na Big Island na Hawajach. Kohala Coast, bo tak nazywa się luksusowa inwestycja, zaoferuje mieszkańcom wypoczynek na najwyższym poziomie oraz zapierające dech widoki na rzadko spotykany krajobraz.
Budynki Kohala Coast znajdują się na powierzchni poczerniałych skał magmowych. Według firmy ta konkretna formacja skalna pochodzi z 1801 roku. „Rezydencja jest nowoczesną interpretacją rdzennej architektury wyspiarskiej; jest próbą połączenia mieszkańców z naturą, regionem i jego kulturą” – opowiadają o projekcie architekci z pracowni De Reus Architects. Bryła domu o całkowitej powierzchni 929 metrów kwadratowych została rozbita na mniejsze budynki zwieńczone czterospadowymi dachami, nawiązując tym samym do lokalnej architektury.
Willa na Hawajach, zdj. De Reus Architects
„Dom został pomyślany jako zbiór pasujących do siebie, ale oddzielnych pawilonów, zatem powstałe przestrzenie między nimi stają się równie ważne dla ogólnego odbioru projektu, jak same budynki” – mówią architekci.
Willa na Hawajach, zdj. De Reus Architects
Wnętrza zostały zaprojektowane przez firmę Phillpotts interiors z siedzibą w Honolulu. Głównym założeniem projektantów było stworzenie otwartych, pełnych światła przestrzeni, które nie będą ograniczać mieszkańców w ich aktywnościach. We wnętrzach króluje drewno w ciepłym odcieniu, pokrywając podłogi, a także sufity. Gdzieniegdzie przepierzenia z drewnianych listew zastępują ściany działowe.
Willa na Hawajach, zdj. De Reus ArchitectsWilla na Hawajach, zdj. De Reus Architects
W Paryżu we Francji powstała niezwykła budowla zaprojektowana przez francusko-brazylijskie studio Triptyque we współpracy z projektantem Philippem Starckiem i studiem krajobrazowym Coloco. Hotel w Montparnasse, Villa M, zapewni gościom wyjątkowe doświadczenia architektoniczne połączone z najwyższej jakości usługami.
Studio Ferdinand Heide Architekt zostało wyłonione spośród innych zgłoszeń w konkursie na projekt kompleksu wieżowców we Franfurkcie. Zwycięska propozycja, zatytułowana Millennium Areal, składa się z dwóch szklanych wież o niestandardowej formie, z dużą przestrzenią publiczną na parterze, odpowiadającą specyfice gęsto zabudowanego miasta. Oczekuje się, że projekt zostanie ukończony w 2030 roku, a po ukończeniu będzie najwyższą konstrukcją we Frankfurcie.
Rusza konkurs Dyplom Inżynierski Roku 2021, w którym będą mieli okazję zaprezentować się absolwenci kierunków architektonicznych Politechniki Łódzkiej. Do udziału w rywalizacji zapraszają organizatorzy konkursu, Koło Naukowe Studentów Architektury IX Piętro i łódzki oddział SARP.
Duńskie studio architektoniczne Dorte Mandrup wygrało międzynarodowy konkurs na projekt nowego Exilmuseum w Berlinie w Niemczech. Nowe muzeum o powierzchni 6300 metrów kwadratowych powstanie w sąsiedztwie ruin historycznego dworca kolejowego Anhalter Bahnhof w Berlinie, który odegrał wielką rolę w dziejach II wojny światowej.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.