Winter Visual Arts Building, zdj. Steven Holl Architects
Zespół architektów z pracowni Steven Holl Architects ukończył prace nad budową Winter Visual Arts Building na historycznym kampusie Franklin & Marshall College w Lancaster w Pensylwanii. Projekt nowego gmachu został zainspirowany kształtem latawca oraz otaczającą kampus naturą, której najistotniejszym elementem są wielowiekowe drzewa.
Jak mówią architekci, otoczenie, jak i wnętrza budynku mają na celu wydobycie ze studentów i wykładowców pokładów kreatywnej energii, potrzebnej do nauczania oraz tworzenia sztuki. „Pierwsze dyskusje na temat nowego Winter Visual Arts Building dla Franklin & Marshall College sprawiły, że Steven Holl przypomniał sobie latawiec Benjamina Franklina. […] Wstępne szkice Stevena Hollla, przedstawiające budynek jako latawiec wbity w drzewa były jedynie zabawnym początkiem do stworzenia dokładnego projektu” – tłumaczą genezę projektu architekci.
Winter Visual Arts Building, zdj. Steven Holl Architects
Na ostateczny kształt budynku duży wpływ miały również drzewa znajdujące się na kampusie. Na 52 akrach terenu uniwersytetu znajduje się ponad tysiąc drzew, będących elementem krajobrazu od stuleci. Architekci postanowili pozostawić je na swoich miejscach, a sam budynek zaprojektować tak, by nie kolidował z naturą.
Winter Visual Arts Building, zdj. Steven Holl Architects
Nowy Winter Visual Arts Building zbudowany został na lekkiej stalowej ramie, unoszonej na betonowe podstawie. Podwyższenie pozwoli na lepsze wykorzystanie światła dziennego i widoków na kampus, które rozpościerają się z okien piętra. Budynek został zaprojektowany tak, by oprócz dziennego światła, wpuszczać do środka również świeże powietrze. Jak mówią architekci, przestronne korytarze i klasy zapewnią studentom możliwość zachowania dystansu społecznego i przestrzegania innych zaleceń związanych z epidemią COVID-19.
Winter Visual Arts Building, zdj. Steven Holl Architects
Studio Asti Architetti zaprezentowało projekt rewitalizacji placu wokół wieży Velasca w Mediolanie. Projekt sprawi, że przestrzeń publiczna będzie bardziej przyjazna mieszkańcom i zachęci ich do podejmowania aktywności na świeżym powietrzu.
Studio architektoniczne SOM wznawia renowację Lever House! Firma przeprowadziła pierwszą rewitalizację budynku w roku 2001, przywracając świetność jego fasadzie przy użyciu wysokiej jakości, trwałych materiałów. Tym razem odnowione zostaną parter i taras na trzecim piętrze. Dodane zostaną również systemy, które usprawnią zarządzanie energią w budynku.
Atelier Kempe Thill wygrało konkurs na projekt nowego budynku w Hamburgu w Niemczech. Zaprojektowany dla Magna Real Estate wieżowiec znajduje się na półwyspie Łaby, w parku biznesowym Finkenwerder.
W życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy musi on podjąć trudną decyzję dotyczącą kariery. Musi wybrać zawód, a tym samym znaleźć pracę, w której się sprawdzi, z której będzie czerpał satysfakcję, a przy tym taką, która zapewni mu zarobki na odpowiednim poziomie. Wiele osób uważa, że architekt to bardzo dobrze płatny zawód. Ponadto, aby zostać architektem, trzeba skończyć stosunkowo trudne i wymagające studia. Czy to jednak zawód dla każdego? Czy architekci to prawdziwi szczęściarze, którzy mogą spełniać marzenia innych o domach idealnych, zaspokajających największe potrzeby?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.