Stacja metra jak spacer po lesie. Projekt EMBT w Neapolu

Stacja metra jak spacer po lesie. Projekt EMBT w Neapolu

Stacja metra w Neapolu, zdj. Paolo Fassoli.

Studio EMBT z siedzibą w Barcelonie ujawniło zdjęcia z budowy stacji metra w Neapolu. Obiekt, który powstaje według projektu EMBT będzie składał się niemal w całości z wysokiej jakości drewna.

Główny dworzec metra w Neapolu powstaje w dzielnicy zaprojektowanej przez japońskiego architekta Kenzo Tange w ramach gruntownej modernizacji infrastruktury miasta. Architekci zdecydowali się na oryginalne formy i materiały, które wprowadzą nową jakość do dzielnicy z lat 70.

Stacja metra w Neapolu, zdj. Paolo Fassoli.

 

„Kenzo Tange zaprojektował Centro jako dzielnicę w swoim autorskim stylu – z odbijającymi światło drapaczami chmur i obszernym placem, bardzo charakterystyczną dla lat 70. Jego projekt nie przyjął się jednak dobrze ze względu na to, jak bardzo różni się od reszty Neapolu” – mówi Benedetta Tagliabue, architektka i założycielka studia  EMBT.

Stacja metra w Neapolu, zdj. Paolo Fassoli.

 

„To miejsce, w którym jest dużo biurowców i przestrzeni biznesowej, w środku nocy jest jednak opustoszałe i dosyć niebezpieczne. Pomysł zbudowania tam nowej stacji metra i połączenia z jego nową linią ma na celu wprowadzenie do tego sztucznie zbudowanego kawałka miasta elementów natury i oryginalnego ducha Neapolu” – dodaje Tagliabue.

Stacja metra w Neapolu, zdj. Paolo Fassoli.

 

Nowy drewniany budynek powstanie na kanwie istniejącego wcześniej zadaszenia. Do konstrukcji architekci wykorzystali jego filary. Charakterystyczną cechą budynku będą drewniane, sklepione zadaszenia, które mają sprawiać wrażenie „spaceru po lesie”. Naturalne materiały przybliżą podróżnych do natury i „ocieplą” wizerunek biznesowej dzielnicy miasta.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.