Wszystkie odcienie czerni. Nowy projekt od REFORM ARCHITEKT

Wszystkie odcienie czerni. Nowy projekt od REFORM ARCHITEKT

RE: NERO HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

Polskie studio REFORM ARCHITEKT po raz kolejny przypomniało o swoim ugruntowanym miejscu na polskiej scenie architektonicznej. Projekt domu jednorodzinnego RE: NERO HOUSE to oryginalna i odważna wizja, wykorzystująca ciemne – rzadko spotykane w architekturze mieszkalnej – barwy. Czarny dom zachwyca elegancją i klasą.

Czarne domy należą do rzadkości. Inwestorzy stawiają przeważnie na biele, beże i szarości, wierząc, że zachowawczość pozwoli uczynić ich dom ponadczasowym i pełnym klasy. Czarne budynki mogą wydawać się zbyt mroczne, optycznie mniejsze czy płaskie. O tym, jak trudno zaprojektować pełen klasy, przestronny dom w ciemnym kolorze, dobrze zdawał sobie sprawę autor projekt RE: NERO HOUSE. „Wszystko jest związane z tym, jak dany budynek jest odbierany. Co widzimy, kiedy na niego patrzymy. W przypadku tych czarnych – nie czuć w nich tak bardzo głębi, jak i wklęśniętych oraz wypukłych elementów. Bardzo często wychodzą płasko, pomimo skomplikowanej formy, kształtów, czy samej faktury” – opowiada Marcin Tomaszewski.

RE: NERO HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

 

Aby uniknąć optycznego zmniejszenia i spłaszczenia bryły, Tomaszewski postawił na grę światłem. Materiały, którymi zostaną pokryte elewacje domu zostaną zróżnicowane pod kątem wykończenia – od mocnego błysku aż po całkowity mat. Dzięki temu bryła będzie zachwycać wielowymiarowością pomimo czarnego koloru.

RE: NERO HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

 

Dom o powierzchni 800 metrów kwadratowych wyróżnia się zdecydowaną, nowoczesną i minimalistyczną bryłą. Dzięki użytym kolorom i doskonale dobranemu oświetleniu nabiera luksusowego, wyjątkowego charakteru. „Lubię te mocne reakcje na samym początku, kiedy pokazuję projekt inwestorowi. A jeśli dodatkowo mogę zrobić najbardziej czarną z możliwych fasad – to jest to dla mnie ogromna satysfakcja, ale również pole do eksperymentu. Tak jak wspomniałem wcześniej – czarne bryły są trudniejsze w odbiorze. Dla mnie to ogromne wyzwanie. RE: NERO HOUSE był dla mnie takim osobistym wyzwaniem” – mówi Tomaszewski.

RE: NERO HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.