Moon Base 2124

Moon Base 2124

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie na projekt osady ludzi na Księżycu.

W 1969 roku wyścig kosmiczny osiągnął szczyt dzięki udanej misji Apollo 11, która umożliwiła pierwszemu człowiekowi spacer po Księżycu. Dziś, prawie pół wieku później, postęp technologii i wzmożone pragnienie eksploracji kosmosu zapoczątkowały nowy kosmiczny wyścig. Badacze myślą o wyprawach na Marsa, ale ich uwagę przyciąga również Księżyc.

Jak będzie wyglądało życie na Księżycu w przyszłości w setną rocznicę programu Artemis? – pytają organizatorzy. Program Artemis, prowadzony przez NASA we współpracy z agencjami kosmicznymi z całego świata, bada możliwości człowieka na Księzycu. W konkursie „rzucamy wyzwanie studentom, architektom, projektantom, naukowcom i wizjonerom, aby zaproponowali pomysły na budowę księżycowej osady z 2124 roku. Pomysły mogą być realistyczne lub kreatywne” – piszą organizatorzy.

Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie samowystarczalnej osady na Księzycu wyposażoną we wszystkie potrzebne technologie, na tyle elastycznej, aby z łatwością można ją było adaptować do nowych potrzeb i wdrażania kolejnych innowacji.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na wykształcenie i posiadane uprawnienia. Konkurs ma charakter koncepcyjny. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.