Nowoczesna agroturystyka od URB
URB przedstawia projekt największego na świecie miejsca agroturystycznego w Dubaju. Projekt ma zapewnić lokalnym mieszkańcom bezpieczeństwo żywnościowe i wspierać zrównoważony rozwój lokalnych społeczności.
Stefano Boeri Architetti, uznane na całym świecie włoskie studio architektoniczne, prezentuje projekt International Forest Stadium – stadionu sportowego, który poprawi bioróżnorodność terenu i wprowadzi do okolicy nieco natury.
Charakterystyczną stadionu jest przyświecająca architektom koncepcja miejskiego lasu - drzewa i bujna roślinność mają otaczać boisko i trybuny, integrując przyrodę i miejski krajobraz. Na dachach budynku znajdzie się aż 5700 metrów kwadratowych roślin, same elewacje pomieszczą natomiast 7000 metrów kwadratowych roślin, w tym 3300 drzew i 56300 krzewów 70 różnych gatunków.
Oczekuje się, że ten „las miejski” będzie pochłaniał 162 tony dwutlenku węgla rocznie, pomagając oczyszczać powietrze, pochłaniać drobny pył i obniżać temperatury na skalę lokalną. Powierzchnie fotowoltaiczne oraz nowatorskie rozwiązania w zakresie odzyskiwania wody i zarządzania odpadami dopełniają obrazu samowystarczalnej energetycznie i przyjaznej dla środowiska areny sportowej.
Wnętrza stadionu zostały wyposażone w specjalne strefy i drogi, oddzielne dla pracowników, sportowców, widzów i VIP-ów, dzięki czemu poruszanie się po obiekcie będzie łatwe i intuicyjne. Niektóre strefy stadionu mogą być dostępne dla lokalnej społeczności, w tym powierzchnie handlowe, przestrzenie muzealne, siłownie, bary i restauracje. Znajdująca się na najwyższym poziomie bieżnia zaoferuje użytkownikom miejsce do spacerów i treningów.
URB przedstawia projekt największego na świecie miejsca agroturystycznego w Dubaju. Projekt ma zapewnić lokalnym mieszkańcom bezpieczeństwo żywnościowe i wspierać zrównoważony rozwój lokalnych społeczności.
Ukończono budowę The 1915 Çanakkale Bridge. Most o rozpiętości 2023 metrów, powstał w Turcji, stając się tym samym najdłuższym mostem wiszącym na świecie.
Już niebawem Warszawiacy wybiorą przyznają prestiżowe Nagrody Architektoniczne najlepszym budynkom i wydarzeniom w swoim mieście. Do finału dostało się osiemnastu nominowanych architektów.
Superverde to nowy projekt włoskiego architekta Stefano Boeriego. Wizja architekta zakłada stworzenie miejskich mebli ulicznych. Czym będą różnić się od zwyczajnych ławek? Zostaną wyposażone w element zielony – drzewa, krzewy i rośliny, pełniące rolę „płuc miasta” i uzupełniające jego krajobraz.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.