Organizacja Builder For The Future zaprasza młodych architektów do udziału w konkursie architektonicznym Wyzwanie Młodego Architekta. Spośród uczestników jury ma nadzieję wyłonić tych, którzy w przyszłości naznaczą świat architektury swoją obecnością. Zadaniem architektów będzie oddanie autorskiego spojrzenia na architekturę za pomocą jednego projektu.
Celem Konkursów jest szeroko rozumiana edukacja oraz wyłonienie i promocja młodych, uzdolnionych architektów i inżynierów budownictwa. Kapituła Konkursu, spośród nadesłanych prac, wyłania Laureatów, których prace najlepiej wypełniają zadania konkursowe oraz cechują się interesującą koncepcją, oryginalnym lub innowacyjnym podejściem do zadania konkursowego, a także uwzględniają w zadaniu wspólnym architektoniczno-inżynierskim rozwiązania materiałowe i technologiczne Partnerów Konkursu” – możemy przeczytać w regulaminie wydarzenia.
Do udziału w konkursie zaproszone są osoby indywidualne lub zespoły do pięciu osób. Każdy z uczestników musi spełnić następujące warunki: być wieku od 18 do 34 roku życia, odbywać studia I lub II stopnia studiów na kierunku budownictwo (wszystkie specjalizacje, m. in.: Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie, Mosty i Budowle Podziemne; Teoria i Komputerowa Analiza Konstrukcji; Inżynieria Komunikacyjna; Drogi Szynowe; Inżynieria Produkcji Budowlanej, Organizacja i Zarządzanie w Budownictwie, Inżynieria Zrównoważonego Rozwoju w Budownictwie, Geotechnika i drogi, hydrotechnika), architektura oraz architektura wnętrz, lub architektura i urbanistyka, uczelni państwowych lub prywatnych lub ukończyć jeden z tych kierunków.
To, jak zostaną ocenione prace uczestników, i czy zostaną nagrodzone przez wykwalifikowane jury zależy od ich oryginalności, funkcjonalności oraz walorów artystycznych. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli przygotować dodatkowe materiały opowiadające o ich projekcie, zarówno w postaci nagrań wideo, animacji, kolażu czy makiety.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie organizatora.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.